IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Jutro wieczorem będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Niech na naszych stołach będą potrawy bezmięsne, niech nie zabraknie wspólnej modlitwy i łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Wigilia dla osób samotnych z naszej parafii, odbędzie się o godz. 15.00 w Domy Bł. Ks. Antoniego Rewery. O północy zostanie odprawiona Pasterka podczas której będziemy modlić za całą wspólnotę parafialną. Modlitwę tę poprzedzi rozpoczynające się o 23.00 wspólne czuwanie przy żłóbku i kolędowanie pod przewodnictwem naszej najstarszej scholi.
  2. Porządek Mszy świętych w Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt – czyli w św. Szczepana taki jak w każdą niedzielę. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia a taca ze św. Szczepana będzie przeznaczona na WSD w Sandomierzu.
  3. Jak każdego 25. dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 w Boże Narodzenie będziemy się modlić w intencji obrony życia.
  4. W najbliższy czwartek 27 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Prosimy sprawy pilne załatwić po porannej Mszy św.
  5. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Jest to czas modlitewnego spotkania z odwiedzaną Rodziną, jak też okazja do poruszania spraw związanych z naszą wiarą i życiem parafialnym. Niech na naszych stołach będzie obecny krzyż, woda święcona i Pismo święte. Osoby, które w danym dniu nie mogą przyjąć kapłana, prosimy o zgłoszenie i umówienie odpowiedniego terminu wizyty. Podczas trwania kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po rannej Mszy św. w godzinach od 8.00 do 8.30. Plan kolędy.
  6. W dniu wczorajszym na placu Caritas Diecezji Sandomierskiej przy ul. Trześniowskiej 13 (przy Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn) odbyła się inauguracja Żywej Szopki. Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi do odwiedzania Żywej Szopki przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia.
  7. W najbliższą niedzielę (30 grudnia) w przy sandomierskich kościołach odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz 12-letniej Juli Skurskiej, która cierpi na Zespół Pfeiffera (typ I) oraz zespół Arnolda-Chiariego. Zbierane środki są przeznaczone na operację, która może się odbyć w Stanach Zjednoczonych. W piątek natomiast odbędzie się na Hali Sportowej przy ul. Patkowskiego, okolicznościowy koncert i licytacja na rzecz Juli. Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy.
  8. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd „Odnaleźć sens Bożego Narodzenia” pod batutą Huberta Kowalskiego i Jakuba Tomalaka organizowany przez Ruch Światło-Życie diecezji sandomierskiej. Odbędzie się on w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu w niedzielę, 30 grudnia, o godzinie 17:00.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2019 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd