IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Jutro wieczorem będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Niech na naszych stołach będą potrawy bezmięsne, niech nie zabraknie wspólnej modlitwy i łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Wigilia dla osób samotnych z naszej parafii, odbędzie się o godz. 15.00 w Domy Bł. Ks. Antoniego Rewery. O północy zostanie odprawiona Pasterka podczas której będziemy modlić za całą wspólnotę parafialną. Modlitwę tę poprzedzi rozpoczynające się o 23.00 wspólne czuwanie przy żłóbku i kolędowanie pod przewodnictwem naszej najstarszej scholi.
  2. Porządek Mszy świętych w Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt – czyli w św. Szczepana taki jak w każdą niedzielę. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia a taca ze św. Szczepana będzie przeznaczona na WSD w Sandomierzu.
  3. Jak każdego 25. dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 w Boże Narodzenie będziemy się modlić w intencji obrony życia.
  4. W najbliższy czwartek 27 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Prosimy sprawy pilne załatwić po porannej Mszy św.
  5. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Jest to czas modlitewnego spotkania z odwiedzaną Rodziną, jak też okazja do poruszania spraw związanych z naszą wiarą i życiem parafialnym. Niech na naszych stołach będzie obecny krzyż, woda święcona i Pismo święte. Osoby, które w danym dniu nie mogą przyjąć kapłana, prosimy o zgłoszenie i umówienie odpowiedniego terminu wizyty. Podczas trwania kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po rannej Mszy św. w godzinach od 8.00 do 8.30. Plan kolędy.
  6. W dniu wczorajszym na placu Caritas Diecezji Sandomierskiej przy ul. Trześniowskiej 13 (przy Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn) odbyła się inauguracja Żywej Szopki. Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi do odwiedzania Żywej Szopki przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia.
  7. W najbliższą niedzielę (30 grudnia) w przy sandomierskich kościołach odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz 12-letniej Juli Skurskiej, która cierpi na Zespół Pfeiffera (typ I) oraz zespół Arnolda-Chiariego. Zbierane środki są przeznaczone na operację, która może się odbyć w Stanach Zjednoczonych. W piątek natomiast odbędzie się na Hali Sportowej przy ul. Patkowskiego, okolicznościowy koncert i licytacja na rzecz Juli. Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy.
  8. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd „Odnaleźć sens Bożego Narodzenia” pod batutą Huberta Kowalskiego i Jakuba Tomalaka organizowany przez Ruch Światło-Życie diecezji sandomierskiej. Odbędzie się on w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu w niedzielę, 30 grudnia, o godzinie 17:00.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2019 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Our website is protected by DMC Firewall!