Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30

Droga Krzyżowa dla dorosłych 17.15

W Środę Popielcową, 17 lutego zaczynamy okres liturgiczny zwany Wielkim Postem, który ma na celu przygotowanie wiernych do obchodów Paschy (Świąt Wielkanocnych).
Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
Tego dnia obowiązuje nas post ścisły: jakościowy (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i ilościowy (tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze). Prawem o poście jakościowym związani są wszyscy powyżej 14. roku życia, a post ścisły zachowują osoby pełnoletnie, do 60. roku życia.
Taca z tego dnia przeznaczona jest na „Caritas” diecezjalną.

„Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy”.

Ministranci20

Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza. W naszej parafii przeżyliśmy ją w tym roku skromnie z powodu ograniczeń związanych z pandemią. Podczas Mszy Świętej o 11.15 zostało udzielone błogosławieństwo nowym ministrantom. Dziękujemy ks. Bartkowi za przygotowanie kandydatów i uroczystości przyjęcia.

Uroczystość Wszystkich Świętych

Porządek Mszy świętych będzie następujący:
7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 13.00, 15.00 i 18.00.

Z powodu wprowadzanych obostrzeń nie będą sprawowane Msze św. na cmentarzach w naszym mieście.

 

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych  

2 listopada Msze św. o godz. 7.00,10.00 i 18.00 

od 2 listopada przez cały miesiąc bedziemy modlić się na różańcu za osoby polecane w wypominakch w naszym kościele o godz. 17.30. Modlitwa ta będzie transmitowana na fb/NiedzielaSandomierska 

Strona 1 z 62

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2021 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!