wszystkich swietych głównaTegoroczna pogoda sprzyjała przeżywaniu Uroczystości Wszystkich Świętych, jak i dnia Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. W czwartkowe południe modliliśmy się na Cmentarzu Katedralnym, licznie odwiedzanym przez rodziny zmarłych tutaj pochowanych. Natomiast w piątek po Mszy św. o godz. 10.00 na modlitwie różańcowej przedstawialiśmy Bożemu miłosierdziu polecanych w wypominkach. Równocześnie trwała kwesta prowadzona przez Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Katedralnego na renowację zabytkowych pomników naszej nekropoli. Dziękujemy wszystkim Członkom SKOCK-u i Wolontariuszom, za zaangażowanie w to dzieło.(fot. T. Lis, Archiwum Parafialme)  więcej zdjęć w galerii 

Ostatni dzień październikowej modlitwy różańcowej był także podsumowaniem zaangażowania dzieci i młodzieży w tę wspólnotową modlitwę. Kilkanaścioro młodych ludzi mogło pochwalić się, że brało udział we wspólnym różańcu przez 31 dni. Zwieńczeniem było nie tylko posiadanie zapełnionego zeszytu obrazkami z tajemnicami różańcowymi ale także miła niespodzianka na długie jesienne wieczory.

  IMG 0047  IMG 0049  IMG 0053

DFutsal18W ostatnią sobotę października na sandomierskiej hali sportowej odbyły się dekanalne rozgrywki futsalu lektorów i ministrantów. Wzięło w nich udział 8 drużyn, a sędziował m. in. ks. Bartek. Nasi ministranci i lektorzy wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Gratulujemy naszym Mistrzom Dekanalnym. więcej zdjęć w galerii

rewera 39W sobotę 27 listopada w naszej świątyni odbyła się uroczysta Msza św. będąca dziękczynieniem za 90 lat istnienia Zgromadzenia Córek Świętego Franciszka Serafickiego. Założycielem zgromadzenia był bł. ks. Antoni Rewera. Stąd wybrzmiało dziękczynienie za dar jego życia, które rozpoczęło się 150 lat temu. Mszy św. przewodniczył ks. bp Artur Miziński Sekretarz Komisji Episkopatu Polski wraz z ks. bp Krzysztofem Nitkiewiczem i ks. bp Edwardem Frankowskim. (fot. Ks. T. Lis)

 

 rewera 40 rewera 41 

Wicek18Jak co roku uroczysta procesja z kościoła św. Michała otwarła odpustowe uroczystości ku czci bł. Wincentego Kadłubka Biskupa, patrona Sandomierza i diecezji. Idąc w procesji mogliśmy nie tylko modlić się ale także podziwiać „żywe obrazy” osób związanych z dziejami Sandomierza. Jedna ze scen prezentowała bł. Antoniego Rewerę i Teresę Izabelę Morsztynównę. Punktem centralnym była uroczysta Msza św. w Katedrze.

IMG 0903

IMG 0904 

Strona 1 z 49

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is a Joomla Security extension!