Ciemnica2017 Grób Pański 2017

Liturgia minionego tygodnia wprowadzała nas w tajemnicę Męki i Śmierci Pana Jezusa by w sobotni wieczór móc z radością świętować Zmartwychwstanie. Msza Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył ks. Marek rozpoczęła ten szczególny czas towarzyszenia Jezusowi w Jego ostatnich godzinach życia. Liturgia Wielkiego Piątku Męki Pańskiej rozpoczęła się Drogą Krzyżową, którą poprowadził ks. Piotr a po niej liturgii przewodniczył ks. Stanisław. Przez cały dzień trwała adoracja przy Ciemnicy. Wigilię Paschalną poprowadził ks. Piotr wprowadzając nas w Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Także w sobotę o godz. 22.00 rozpoczęła się Pascha Neokatechumenalna, podczas której Bracia i Siostry ze Wspólnoty wraz z ks. Piotrem rozpoczeli świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego procesją rezurekcyjną o godz. 2.30.

 

Niedziela Palmowa 2017Tegoroczne obchody Niedzieli Palmowej w naszej parafii zbiegły się z dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej organizowanym przez Urząd Miasta. Rozpoczęły się one Mszą św. o godz. 10.00 a następnie znalazły swe dopełnienie na Cmentarzu Katedralnym. Natomiast o godz. 11.15 odbyło się uroczyste poświecenie palm i procesja z najmłodszymi naszymi parafianami i sympatykami naszego kościoła. Ksiądz Piotr i ksiądz Stanisław zorganizowali mały konkurs na najładniejszą palmę. A było w czym wybierać – jak to widać na zdjęciu.

OSDKW naszej wspólnocie parafialnej w piątek 7 kwietnia miała miejsce Stacyjna Droga Krzyżowa zamykająca tegoroczny cykl rozważań męki Pana Jezusa. Modlitwę prowadziła Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa i najstarsza schola wraz ks. Piotrem.

EDK 2017W piątkowy wieczór Msza św. w kościele Świętego Ducha zgromadziła uczestników kolejnej Sandomierskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ochotnicy wyruszyli do Sanktuariów Maryjnych: w Sulisławicach, w Radomyślu nad Sanem i do Ożarowa. Trasy liczyło od 27 do 40 km. Tradycyjnie nasza wspólnota parafialna była reprezentowana przez kilkunastoosobową grupę pielgrzymów. Pomimo drobnych dolegliwości wszyscy powrócili umocnieni duchowo. 

Bierzmowanie 2017

Uroczystość odpustowa z okazji święta patronalnego św. Józefa była dla naszej wspólnoty parafialnej wydarzeniem szczególnym, ponieważ dwudziestu czterech kandydatów przyjęło Sakrament Bierzmowania. Uroczystości przewodniczył ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. Obecna była także wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego na czele z Księdzem Rektorem i kapłani z dekanatu sandomierskiego. Młodzież do tego wydarzenia przygotował ks. Marek wraz z całym zespołem wspomagającym. (fot. archiwum WSD w Sandomierzu)

 

 1  7
8 9

Strona 1 z 39

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2017 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is a Joomla Security extension!