RORATY2017

Dobiegły końca tegoroczne roraty. Sobotni poranek był czasem podsumowania tegorocznych rozważań adwentowych poświęconych św. Józefowi. Na zakończenie dzieci, które wytrwale uczestniczyły w roratnich Mszach św. otrzymały upominki na swoje choinki. Także dla dorosłych znalazło się coś słodkiego. Przewodnikami duchowymi byli ks. Piotr i obaj księża Markowie.

MIKOŁAJ17

 

Środa 6 grudnia była - jak to zawsze w tym szczególnym dniu roku - pełna radości ze spotkania ze św. Mikołajem. Zawitał on do nas na zakończenie Mszy św. roratniej. Tak jak i w poprzednich latach powiało dodatkową świętością i „sypnęło” prezentami. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli w czynieniu dobra świętego Biskupa z Mirry.

Ministranci i kandydaci na lektorów2017

Przedpołudnie tegorocznej Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata upłynęło w naszej parafii pod znakiem dwóch ważnych wydarzeń. Na Mszy św. o godz. 10.00 kandydaci do bierzmowania pod przewodnictwem ks. Marka Kulińskiego publicznie wyrazili swoje otwarcie na przyjęcie darów Ducha Świętego. Natomiast na Mszy św. o godz. 11.15 miało miejsce włączenie do Liturgicznej Służby Ołtarza nowych członków i kandydatów, których przygotował ks. Marek Bednarz. Nasza parafialna grupa posługujących przy ołtarzu zwiększyła się o czterech ministrantów i czterech kandydatów na lektorów. Gratulujemy dzisiejszych wydarzeń Ministrantom, Lektorom, Młodzieży, Rodzicom i Księżom opiekującym się wspomnianymi grupami. wiecej zdjęć w galerii

DKDobiegają końca prace przy konserwacji obrazów Drogi Krzyżowej. Dotychczas zostały usunięte przemalowania, umyto warstwę malarską, uzupełniono ubytki warstwy zaprawy oraz warstwy malarskiej, zdublowano wszystkie obrazy na nowe płótno lniane, naciągnięto na nowe krosna malarskie. zawerniksowano powierzchnię obrazów. Podobnie jak przy konserwacji pierwszych siedmiu obrazów kolejna siódemka była bardzo zniszczona i przemalowana. Po oczyszczeniu ukazało się wiele detali zamalowanych, zmieniona kolorystyka oraz sam charakter  malarstwa. Oryginał okazał się dużo lepszego pędzla oraz wyczucia malarskiego. 

SKOCK 25W piątkowy wieczór Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczęły się uroczystości związane z 25-leciem działalności Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Katedralnego. Była to okazja do dziękowania za minione lata pracy społecznej członków komitetu, jak też powierzania Bogu planów i przedsięwzięć. Wspólnej modlitwie przewodniczył Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Intencją mszalną obejmowaliśmy także zmarłych członków SKOCK-u: Tadeusza Jarosza, Zdzisławę Królikowską, ks. Zygmunta Niewadziego, Kazimierza Sochę, Ryszarda Szymańskiego, Marię Świerkulę, Bożenę Żbikowską -Sobieraj. Liturgię uświetniał śpiew Chóru Kameralnego ze Stalowej Woli pod kierownictwem Jerzego Augustyńskiego. Ciąg dalszy uroczystości miał miejsce w Miejskim Ratuszu. (fot. Ks. A. Stachowicz) więcej zdjęć w galerii

Strona 1 z 45

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is a Joomla Security extension!