IKomunia17Tradycyjnie jak w poprzednie lata, trzecia niedziela maja to dzień szczególnej radości dzieci przystępujących do I Komunii świętej. Tegoroczna grupa licząca 56-u trzecioklasistów wraz z rodzicami przeżyła radosne spotkanie z przychodzącym do ich serc Jezusem Chrystusem. Pod bacznym okiem s. Moniki i ks. Piotra dzieci bardzo dobrze przygotowały się do przeżycia tego dnia. Dar złożony przez rodziców przeznaczony jest na remont Tabernakulum. 

 

NEODobiegają końca rozpoczęte cztery tygodnie temu katechezy ewangelizacyjne pod nazwą ”Wielka Misja na placu”, prowadzone przez Wspólnotę Neokatechumenalną z Sandomierza, pod opieką duchową ks. Piotra. W niedzielne popołudnia przez dwie godziny głoszone są świadectwa odkrycia w swoim życiu Jezusa i jego uzdrawiającej łaski, wyzwalającej z grzechów i nałogów. W ewangelizacji wspomaga również wspólnota ze Stalowej Woli. Wielka Misja na placu jest akcją dziejącą się w 40 tysiącach miejsc - placach na całym świecie w ciągu pięciu tygodni. Zapraszamy w najbliższą niedzielę na ostatnie już spotkanie z Ewangelizatorami. 

IMG 0362  IMG 0363  IMG 0365 

PrelegentW niedzielę 7 maja gościliśmy na Mszy św. o godz. 12.30 Wspólnotę Domowego Kościoła Diecezji Sandomierskiej. Po uroczystej Mszy św. uświetnionej czynnym zaangażowaniem małżonków odbyło się spotkanie z panem dr inż. Jackiem  Pulikowskim. Jest on mężem, ojcem, wykładowcą akademickim, świetnym mówcą. Człowiekiem z pasją pomagania w przezwyciężaniu kryzysów małżeńskich, budowaniu relacji rodzinnych czy też postaw rodzicielskiej. Podczas swojej prelekcji poruszył takie zagadnienia, jak: budowanie relacji z teściami; budowanie więzi małżeńskiej; różnice pomiędzy żoną a mężem, które łączą a nie dzielą; rola ojca w rodzinie; zagrożenia płynące z pornografii, itd. Więcej informacji o Prelegencie i jego działalności można uzyskać na stronie www.jacekpulikowski.pl

 

                         Ciemnica2017 Grób Pański 2017

Liturgia minionego tygodnia wprowadzała nas w tajemnicę Męki i Śmierci Pana Jezusa by w sobotni wieczór móc z radością świętować Zmartwychwstanie. Msza Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył ks. Marek rozpoczęła ten szczególny czas towarzyszenia Jezusowi w Jego ostatnich godzinach życia. Liturgia Wielkiego Piątku Męki Pańskiej rozpoczęła się Drogą Krzyżową, którą poprowadził ks. Piotr a po niej liturgii przewodniczył ks. Stanisław. Przez cały dzień trwała adoracja przy Ciemnicy. Wigilię Paschalną poprowadził ks. Piotr wprowadzając nas w Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Także w sobotę o godz. 22.00 rozpoczęła się Pascha Neokatechumenalna, podczas której Bracia i Siostry ze Wspólnoty wraz z ks. Piotrem rozpoczeli świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego procesją rezurekcyjną o godz. 2.30.

 

Niedziela Palmowa 2017Tegoroczne obchody Niedzieli Palmowej w naszej parafii zbiegły się z dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej organizowanym przez Urząd Miasta. Rozpoczęły się one Mszą św. o godz. 10.00 a następnie znalazły swe dopełnienie na Cmentarzu Katedralnym. Natomiast o godz. 11.15 odbyło się uroczyste poświecenie palm i procesja z najmłodszymi naszymi parafianami i sympatykami naszego kościoła. Ksiądz Piotr i ksiądz Stanisław zorganizowali mały konkurs na najładniejszą palmę. A było w czym wybierać – jak to widać na zdjęciu.

Strona 1 z 40

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2017 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!