Dzień Zaduszny

Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych liturgii przewodniczył Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Natomiast w drugi dzień listopada modliliśmy się za dusze naszych bliskich zmarłych polecanych Bożemu miłosierdziu w wypominkach na cmentarzu Katedralnym i Komunalnym. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach będzie kontynuowana przez cały listopad podczas modlitwy różańcowej odmawianej o godz. 17.30. (więcej zdjęć z Uroczystości Wszystkich świętych na stronie www.diecezjasandomierska.pl)

Różańcowy finisz

W ostatni dzień października ks. Piotr wraz z dziećmi i rodzicami podsumował różańcowe spotkania, które w tym roku dotyczyły objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Historia tego wydarzenia została przedstawiona na obrazkach – naklejkach, które były wręczane podczas nabożeństw różańcowych. Dzieci z naszej wspólnoty zostały nagrodzone książką oraz słodkim poczęstunkiem i już dziś oczekują na roratnie spotkania :-)
więcej zdjęć w galerii

Wielka Nowennna Adoracyjna 2017

W poniedziałkowy wieczór Mszą św. o  godz. 18.00 rozpoczęła się w naszym kościele Ogólnopolska Adoracja Całodobowa podejmowana przez Wspólnoty Intronizacyjne NSPJ w dniach od Święta Podwyższenia Krzyża Świętego do Święta Chrystusa Króla Wszechświata. Wspólnota Intronizacyjna z naszej parafii, jako kolejna w Polsce podjęła adorację po wspólnocie Intronizacyjnej z parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju. W adorację zaangażowane są wszystkie wspólnoty duszpasterskie działające przy naszej parafii oraz wspólnoty Intronizacyjne z Sandomierza. Punktem kulminacyjnym jest Msza św. o północy sprawowana w intencjach podjętych w Wielkiej Nowennie.

Rozpoczęte 23 października katechezy prowadzone przez katechistów ze wspólnoty neokatechumenalnej przy naszej parafii są skierowane do osób pragnących pogłębić swoją wiarę i łączność z Kościołem. Do wysłuchania katechez zaproszeni są dorośli i młodzież z naszego miasta. Cykl piętnastu katechez dobiegnie końca w ostatnim tygodniu Adwentu. Zapraszamy w każdy poniedziałek i czwartek do kościoła o godz.  18.30.

Tegoroczne pielgrzymowanie Braci i Sióstr z Kół Żywego Różańca naszej diecezji zmierzało do Bogorii koło Staszowa. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia przyjęło rzesze pielgrzymów z różnych wspólnot parafialnych. Także nasi Bracia i Siostry wraz z ks. Markiem Kulińskim modlili się w bogoryjskim sanktuarium. Mimo niesprzyjającej aury pielgrzymi mogli cieszyć się „prawie” pełnym słońcem, bo jak religijność ludowa głosi „Matka Boża w sobotę robiła pranie i zawsze świeciło słońce”. I tym razem też tego doświadczyliśmy – opieki Matki Syna Bożego. Organizatorem spotkania u stóp Matki Bożej Pocieszenia był jak zawsze ks. Augustyn.

Strona 1 z 44

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2017 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd