Każdy, kto pracuje w zespole, czy to w urzędzie, czy w przedsiębiorstwie czy większej korporacji na pewno spotkał się z jakimś niepowodzeniem. Bywa tak, że mamy wyznaczone zadania, dobrze zorganizowany zespół i dobrze podzielone obowiązki. Wszyscy pracują a tu nagle coś się nie udaje. Wtedy kierownik, albo szef najczęściej szuka winnego. Jeśli szuka to znajdzie i mamy niepotrzebne nerwy i złości. Tymczasem zapominamy o ważnej rzeczy, o której uczy nas Dzisiejsze Słowo Boże: na tym świecie po prostu tak bywa, że coś nie wychodzi zgodnie z planem mimo najszczerszych chęci.

Czytaj więcej: Kilka myśli na XIV Niedzielę

Opisany w dzisiejszej cud jest wyjątkowy, do tego stopnia, że napisane jest jak wszyscy osłupieli ze zdziwienia. Wiele jest w Ewangelii cudów uzdrowienia. Wielu proroków i świętych posiadało dar Boży, dzięki któremu Pan Bóg uzdrawiał innych przez ich ręce. Podobnie ludzie myśleli o Panu Jezusie: pojawił się prorok potężny w czynie i słowie, święty mąż, przez którego Bóg uzdrawia, nauczyciel, który głosi naukę z mocą. Dlatego każdy, kto miał w domu ludzi chorych i cierpiących śpieszył do Pana Jezusa z prośbą o uzdrowienie.

Czytaj więcej: Kilka myśli na XIII Niedzielę Zwykłą

Kalwaria18W pierwszy tydzień wakacji Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii udała się na zasłużony odpoczynek do Kalwarii Pacławskiej. Mogliśmy pomodlić się i posłuchać organów w Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku, odwiedzić Katedrę w Przemyślu zaglądając do tajemniczych podziemi tej świątyni. Zanurzyliśmy stopy w Cedronie by przemierzyć Drogę Krzyżową na kalwaryjskich dróżkach w kroplach miłego deszczu. Wysuszenie przemoczonych butów dopełniło się w kinie. Dużo frajdy przyniosło odwiedzenie Arłamowa i zerkniecie na boisko gdzie trenuje nasza reprezentacja w piłce nożnej i pluskanie w basenie w Ustrzykach Dolnych. No i to grillowanie…poprzedzone kopaniem piłki lub zmaganiami w badmintona. W ostatni dzień poznawaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Pacławskiej zawsze słuchającej ludzi i odwiedziliśmy Muzeum Zabawek w Leżajsku. Minione dni były okazją do lepszego poznania siebie i zdobycia nowych umiejętności. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć te fajne dni i odpocząć.

więcej zdjęć w galerii

Dzisiejsze Słowo Boże przywołuje Psalm 127: „Oto synowie są darem Pana, a owoc łona nagrodą. Jak strzały w ręku wojownika, tak synowie za młodu zrodzeni. Szczęśliwy mąż, który napełnił nimi swój kołczan. Nie zawstydzi się, gdy będzie rozprawiał z nieprzyjaciółmi w sądzie”. Psalm ten wychwala silną rodzinę, w której jeden za drugim poszedłby w ogień – na takich nie ma mocnych. Prorok Izajasz mówi dzisiaj w podobny sposób: „Oto Pan uczynił mnie strzałą zaostrzoną i utaił w swoim kołczanie”. To znaczy, że oto stałem się jak syn dla Pana Boga, przyjął mnie za swoje dziecko, za „syna swojej młodości”. I Ojciec szykuje się do jakiejś sprawy rodzinnej i wzywa swoich synów, żeby stanęli murem za nim.

Czytaj więcej: Kilka myśli na Niedzielę św. Jana Chrziciela

Kajaki18Tradycyjnie od kilku lat pierwsza sobota po zakończeniu roku szkolnego jest przeznaczona w naszej parafii na wyjazd do Zwierzyńca, by na kajakach zainaugurować wakacje. Tegoroczny spływ zgromadził 36 osób z naszej wspólnoty i przyjaciół naszej parafii. Zabraliśmy ze sobą pogodę z Sandomierza, która ani nas nie zmoczyła ani też nie zmusiła do stosowania filtrów na promienie słoneczne. Było idealnie.

Strona 1 z 50

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!