Ognicho18Pierwsza sobota po wakacjach to w naszej parafii okazja do podsumowania wakacji dzieci i młodzieży z scholii, ministrantów, lektorów i „Oazy”. Tradycyjnie było ognisko z kiełbaskami i rozgrywki sportowe, którym przewodził ks. Marek. Były także inne smakołyki przyrządzone przez rodziców.

obrazek s1Tegoroczna Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny związana jest z 320 -tą rocznicą śmieci Teresy Izabeli Morsztynównej. Z tej okazji został ufundowany obraz autorstwa Pani Doroty Kozioł przedstawiający jej postać. Liczne rzesze odwiedzających kryptę Swiętobliwej Kasztelanki uświadamiają nam zainteresowanie tą młodą osobą, zmarłą w opinii świętości. Ufundowany obraz jak też publikacja będą przybliżać przesłanie, którym żyła Teresa Izabela. W najbliższych dniach ukaże się książka opowiadająca o niej i jej rodzinie. Zachęcamy do modlitwy przez jej wstawiennictwo.

1

Zwieńczeniem ostatniej niedzieli lipca był Koncert Muzyki Sakralnej w wykonaniu Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego „Lira” im. Stefana Wasiaka w Warszawie. Dyrygował Pan Marcin Cmiel. Wydarzenie to wpisało się w rozważane tej niedzieli Słowo Boże ukazujące cudowne rozmnożenie chleba przez Pana Jezusa. Mogliśmy uczestniczyć w uczcie duchowej, która była przysłowiową „kropką nad i” przesłania dzisiejszej Liturgii Słowa. Człowiek dla pełnego swojego rozwoju potrzebuje chleba „fizycznego” i „duchowego”. Podziękowaniem dla Panów z Chóru były gromkie owacje od licznych słuchaczy.

2

W minioną sobotę 28 lipca odbyła się konferencja poświęcona kapłanom związanym z parafią św. Józefa: o. Wojciechowi Szlenzakowi i ks. Zygmuntowi Niewadziemu. Obu kapłanów łączy historia 2 Pułku Piechoty Legionów AK. Organizatorem wydarzenia była Delegatura IPN w Kielcach i nasza parafia. Pan Robert Piwko przedstawił historię życia o. W. Szlenzaka, natomiast Pan Piotr Sławiński przybliżył działalność duszpasterską ks. Z. Niewadziego. Swoją obecnością zaszczyciły nas rodziny wspominanych kapłanów, Pani Wojewoda Świętokrzyska jak też licznie przybyli słuchacze zainteresowani historią bitwy pod Pielaszowem. Konferencja zakończyła się chwilą modlitwy na Cmentarzu Katedralnym.

zdjęcia w galerii 

Kalwaria18W pierwszy tydzień wakacji Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii udała się na zasłużony odpoczynek do Kalwarii Pacławskiej. Mogliśmy pomodlić się i posłuchać organów w Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku, odwiedzić Katedrę w Przemyślu zaglądając do tajemniczych podziemi tej świątyni. Zanurzyliśmy stopy w Cedronie by przemierzyć Drogę Krzyżową na kalwaryjskich dróżkach w kroplach miłego deszczu. Wysuszenie przemoczonych butów dopełniło się w kinie. Dużo frajdy przyniosło odwiedzenie Arłamowa i zerkniecie na boisko gdzie trenuje nasza reprezentacja w piłce nożnej i pluskanie w basenie w Ustrzykach Dolnych. No i to grillowanie…poprzedzone kopaniem piłki lub zmaganiami w badmintona. W ostatni dzień poznawaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Pacławskiej zawsze słuchającej ludzi i odwiedziliśmy Muzeum Zabawek w Leżajsku. Minione dni były okazją do lepszego poznania siebie i zdobycia nowych umiejętności. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć te fajne dni i odpocząć.

więcej zdjęć w galerii

Strona 1 z 47

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd