KUL 16-17

W minionym tygodniu rozpoczeliśmy prace remontowe w naszym kościele. Dobiega już końca malowanie wnętrza świątyni i kaplicy pogrzebowej. Równolegle pracom konserwatorskim zostały poddane Stacje Drogi Krzyżowej z wnętrza kościoła. Awaria zasilania organów sprawiła, że remont obejmie także instalacje elektryczną strychu kościoła, organów i dzownów. 

 

image  Remont10 

DSC 0823Tradycją poprzednich lat dzieci i młodzież z naszej parafii udała się na wypoczynek do Kalwarii Pacławskiej. Oprócz wycieczek po przygranicznych lasach i kąpieli w tamtejszej rzece nie zabrakło wypraw do: Przemyśla, Aborteum w Bolestraszycach, Arłamowa i wielu innych ciekawych miejsc. Dziękujemy wszystkim sponsorom za dofinansowanie tego wyjazdu. 

więcej zdjęć w galerii

 

ParafiaDzisiaj w naszej świątyni dziękowaliśmy Bogu za dar powołania Siostry Zuzanny i Siostry Agaty, które przyjęły Boże wezwanie  i po latach formacji zakonnej odpowiedziały Jezusowi tak na całe życie.Do zewnętrznych oznak tych zaślubin z Chrystusem należą: wianek, który symbolizuje "koronę wiecznej chwały" obiecaną tym, którzy miłują Boga; zapalona świeca, jest znakiem światła Chrystusa jedynego Oblubieńca;srebrna obrączka, symbol wyłącznej miłości względem Boga, która wyraża się bezinteresownym miłowaniem bliźniego; krzyż natomiast przypomina, o bezinteresownej miłości Boga względem każdego człowieka. Szczytowym momentem było przeczytanie przez Siostry własnoręcznie napisanej formuły ślubów i podpisania jej na ołtarzu. Po czym ks. bp Edward Frankowski dokonał uroczystej konsekracji Sióstr. (autor: S. Emilia)

 Parafia Św Józef KAM 3 main 20160625115303  imggcsi

 

Strona 1 z 33

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2016 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is a Joomla Security extension!