Parafia Św Józef KAM 3 main 20160522114449Miniony weekend przyniósł naszej parafii wiele różnorakich wydarzeń. W sobotnie popołudnie dzieci miały okazję - pod opieką ks. Stanisława - do sportowych zmagań na boisku Domu Rekolekcyjnego. Natomiast niedzielne przedpołudnie upłynęło pod znakiem I Rocznicy Komunii św., którą przygotował ks. Marcin z pomocą Sióstr: Danuty, Izabeli i Emilii. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w doniosłe przeżycie uroczystości. Kolejnym ważnym punktem było otwarcie wystawy prac plastycznych poświęconych osobie św. Jana Pawła II, przygotowanych przez dzieci z Przedszkola Nr 3. Wyrażamy wdzięczność Pani Dyrektor i Wychowawcom za obecność i wsparcie swoich wychowanków. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Składamy gratulacje rodzicom utalentowanych dzieci. 

więcej zdjęć w galerii!!

IMG 0460W naszej świątyni 8 maja było obchodzone Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności. Na Mszy św. o godz. 10.00 modliliśmy się  w intencji zmarłych i poległych podczas II wojny światowej i za tych, którzy walczyli o wyzwolenie naszego kraju z hitlerowskiej okupacji. Druga część uroczystości miała miejsce na Cmentarzu Katedralnym. Z kolei po Mszy św. z udziałem dzieci uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Sandomierzu przybliżyli rówieśnikom i rodzicom wydarzenie ogromnej wagi - chrzest księcia Mieszka z 966 roku. Wydarzenie to dało początek polskiej państwowości i wprowadzało nasz kraj do chrześcijańskiej Europy. Występ zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, a obecni na Mszy św. Wierni nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami. 

 

IMG 0453 IMG 0454  IMG 0457 

 

 

DSC 0096Rozpoczęte w niedzielę rekolekcje dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa dobiegły końca w środę, kiedy to nasza wspólnota parafialna dokonała intronizacji w wymiarze społecznym. Uroczystą Mszę św. poprzedziła godzinna adoracja prowadzana przez naszą najstarszą scholę, w której brał udział Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. Natomiast Mszy św. przewodniczył ks. bp Edward Frankowski, homilię wygłosił ks. Andrzej Zając (redemptorysta). W uroczystości brali udział przedstawiciele różnych zawodów, stanów i instytucji oraz władz samorządowych – miejskich i powiatowych. Celem rekolekcji było przyjęcie Chrystusa jako Króla w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Uroczystość przygotowała wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z naszej parafii.

(fot. K.Kukiełka)

więcej zdjęć w galerii! 

DSC 0419Młodzież z naszej wspólnoty parafialnej i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w ramach Tygodnia Modlitw o powołania do służby w Kościele uczestniczyła w szeregu spotkań wpisujących się w tę inicjatywę duszpasterską. Młodzi mieli okazję do zapoznania się z życiem wspólnoty Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego, jak też z Wykładowcami Uczelni, Siostrami ze Zgromadzenia CFS i Siostrami Klaryskami. Każde z tych spotkań było okazją do odkrycia bogactwa życia we wspólnocie kapłańskiej, zakonnej i szeroko pojętej służby w Kościele. 

Więcej zdjęć w galerii!

DSC 0246Pielgrzymka do Gniezna wpisała się w obchody 1050-lecia Chrztu Polski. W Katedrze Gnieźnieńskiej uczestniczyliśmy w Eucharystii w czasie której odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Przebywanie u źródła chrześcijańskich korzeni jeszcze bardziej uświadomiło nam piękno wyznawanej wiary. Kolejnym punktem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, gdzie zawierzyliśmy naszą parafię, rodziny i nasze osobiste intencje Bogarodzicy.  

 

Więcej zdjęć w galerii!!

Strona 1 z 30

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2016 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd