imageW święto Matki Bożej Anielskiej na terenie naszej parafii poświęcona została kapliczka z figurą Matki Bożej. Autorem jest Tomasz Zięba, wspierany przez współmieszkańców z ulicy  Zamiejskiej. Ks. Augustyn wraz z mieszkańcami polecał w modlitwie wykonawcę i mieszkańców zebranych wokół Matki Bożej.   

image2  image3 

Msza św. w kościele św. Józefa rozpoczęła obchody 72. rocznicy Akcji „Burza” i walk pod Pielaszowem, gdzie bardzo liczną grupę powstańców stanowili młodzi Sandomierzanie. W drugiej części uroczystości na cmentarzu katedralnym ks. Proboszcz poświęcił ziemię z okolic Pielaszowa, która zostanie złożona w kamieniu węgielnym pomnika Armii Krajowej znajdującym się na Bulwarze Czerwieńskim w Krakowie, miejscu pamięci narodowej położonym u podnóży Wawelu. 

image2   image3

image30Sobotnie przedpołudnie zapisało się wizytą Papieża Franciszka w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II.  W tym drugim była sprawowana Msza św. z Kapłanami, Osobami Życia Konsekrowanego i Seminarzystami. Naszą diecezję reprezentowało 30 osób wśród których był m.in. ks. Proboszcz, ks. prof. M. Kozera z WSD, ks. J. Szczepański Dyrektor Domu Rekolekcyjnego. Papież Franciszek przybliżył przesłanie Liturgii Słowa w kontekście życia osób duchownych. 

ołtarzJuż przed południem w sobotę grupa naszych młodych wyruszyła w kierunku Brzegów na wieczorne czuwanie i koncert Credo in Misericordiam Deus. Gwieździsta noc upłynęła na rozmowach z zagranicznymi przyjaciółmi, mi.in. z Brazylii, Ekwadoru, Ukrainy. Natomiast już od wczesnego rana wszyscy byli gotowi na spotkanie i Mszę św. posłania z Papieżem Franciszkiem. Po ogłoszeniu miejsca następnego Światowego Dnia Młodzieży w Panamie - wszyscy zgodnie stwierdzili - jedziemy :-) 

więcej zdjęć w galerii

imageeeKolejny dzień ŚDM rozpoczął się katechezą na stadionie Cracovii, którą poprowadził Prymas Polski ks. abp. Wojciech Polak. Po naprędce zjedzonym obiedzie Młodzi Sandomierzanie wraz ze swymi Duszpasterzami udali się na Drogę Krzyżową przeżywaną wraz z Papieżem Franciszkiem. Jak piszą młodzi: „Te teksty były bardzo wzruszające. Młodzież z całego świata klęczała i płakała tak jak każdy z nas”. Zakończeniem dnia był koncert na Krakowskim Rynku. 

image6piątunio

 

 

Strona 1 z 34

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2016 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd