dscf1107  dscf1121 

W dniach od 19 do 21 września gościliśmy w naszej parafii około 600 młodych osób z dekanatu połanieckiego, stalowowolskiego, raniżowskiego i modliborzyckiego. Dzięki zaangażowaniu wielkiej grupy naszych parafian i wolontariuszy z naszych szkół, młodzież mogła radośnie przeżywać Diecezjalne Dni Młodych organizowane w tym roku w naszym mieście. Wyrażamy szczególną wdzięczność osobom, które przyjęły na nocleg młodych gości jak też pilnującym i obsługującym sale gimnastyczne oraz Wolontariuszom dbających o porządek i bezpieczeństwo. Tak samo słowa wdzięczności kierujemy również do tych wszystkich, którzy pomogli przygotować i rozdać posiłki oraz wspomogli finansowo to wydarzenie.

 

Więcej zdjęć w galerii!

 

 

dscf0595W dniach 9-10 sierpnia przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Ten czas modlitwy, zadumy, refleksji jak i wspólnego przebywania z sobą w duchu radości chrześcijańskiej wpisał się w liczne piesze pielgrzymki do Matki Bożej Królowej Polski.

 

Więcej zdjęć w galerii!

 

dscf0801Pierwsza niedziela września była okazją jak do pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Tegoroczny pątniczy szlak zgromadził ponad 300 osobową grupę, która wyruszyła z Sandomierskiej Katedry. Z naszej wspólnoty parafialnej pielgrzymowało około 50 osób na czele z ks. Augustynem.

Więcej zdjęć w galerii!

dsc02317Wakacje sprzyjają różnego rodzaju wyjazdom, zabawom na świeżym powietrzu, są okazją do odkrywania ciekawych miejsc. Takim właśnie czasem była kolonia w Górach Świętokrzyskich zorganizowana dla naszych najmłodszych parafian w dniach od 28 lipca do 1 sierpnia. Był to czas zabawy, aktywnego odpoczynku i pokonywania górskich szlaków. Odkrywając piękno Gór Świętokrzyskich dużo dowiedzieliśmy się na temat życia naszych przodków. Uczestnicząc w warsztatach dymarskich w Nowej Słupi dowiedzieliśmy się jak wytapiano żelazo, zwiedzając Osadę średniowieczną w Hucie Szklanej poznaliśmy pracę m.in.: szewca, zielarki, kowala, bartnika, a także mogliśmy spróbować swoich sił w pracy wikliniarza. Na koniec było strzelanie z łuku i puszczanie baniek mydlanych. Zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę wznoszącą się na 612 m n.p.m.. Nie było łatwo ale daliśmy radę. W drodze do Sandomierza zwiedziliśmy Opatów oraz Kurozwęki. Uczestniczyliśmy w „Bizon safari” oraz poznawaliśmy życie św. Jana Pawła II pokonując kukurydziany labirynt. Wszystko co dobre szybko się kończy dlatego i nasza kolonia szybko dobiegła końca. Następna już za rok!!! Serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć w galerii!

Strona 1 z 9

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2014 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is a Joomla Security extension!