Ognisko092020

Miniona sobota była okazją do powakacyjnej zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza przy radosnym biesiadowaniu wokół ogniska. Spotkanie odbyło się z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Ks. Bartek zadbał nie tylko o opał na ognisko ale także o pyszne kiełbaski. Wspólnie spędzony czas po długiej przerwie spowodowanej pandemią szybko upłynął na rozegranym meczu piłki nożnej oraz podchodach. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i wprowadziło chłopców z tegorocznej I Komunii świętej w szeregi ministrantów naszej parafii. Przypominamy, że spotkania dla tej grupy odbywają się we wtorki o godz. 18.30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Ps. Oprócz pysznych kiełbasek serwujemy również wiele dóbr duchowych i niezapomnianych wspomnień ze wspólnych wyjazdów.

Niedziela 13 września była bardzo szczęśliwym dniem dla uczniów klas czwartych z naszej parafii. Po czteromiesięcznym opóźnieniu mogli przeżyć swoją Pierwszą Komunię Świętą. Uroczystość odbyła się w dwóch etapach: na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.15. Do Sakramentu Eucharystii przystąpiło 44 dzieci, przygotowanych przez s. Monikę i ks. Wojciecha. Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kal2020

Po długiej przerwie udało się nam wyruszyć na pielgrzymkowy szlak. Pierwsza tegoroczna pielgrzymka wiodła do Kalwarii Pacławskiej, gdzie mogliśmy uczestniczyć we Mszy świętej jak też wysłuchać konferencji Ojca Franciszkanina. Był czas na delektowanie się ciszą i urokiem tego wyjątkowego miejsca. Pielgrzymi pokłonili się także Matce Bożej Pocieszenia w Leżajsku i zatrzymali na coś słodkiego w Przemyślu. Pogoda dopisała i pomogła w pełni cieszyć się z piękna przyrody tego zakątka Polski.

2020-07-12-plakat-pielgrzymka2

Boże Ciało 2020

Tegoroczne obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przebiegały w naszym mieście inaczej niż w dotychczasowej formie. Gromadziliśmy się przy swoich świątyniach aby oddać cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie a zarazem zaprosić Go do naszych mieszkań, domów, miejsc pracy odpoczynku. W tym trudnym czasie musimy pamiętać, że Boże Błogosławieństwo jest nam bardzo potrzebne aby wspomóc nasze ludzkie działania w przezwyciężaniu trudności, które przerastają nasze słabe możliwości. Prosiliśmy w naszej modlitwie Pana Jezusa aby swoim błogosławieństwem objął całą wspólnotę parafialną i pomógł w walce z tym co dzisiaj jest dla nas trudnym wyzwaniem. Cieszymy się, że tak wielu naszych Parafian i Przyjaciół przybyło na tę uroczystość i że mogliśmy razem przeżywać bliskość Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Dziękujemy za wszystkie przekazane słowa radości wypływające ze wspólnego, modlitewnego spotkania. Dziękujemy również wszystkim Wspólnotom i Osobom prywatnym za troskę włożoną w przygotowanie ołtarzy i za ufundowane kwiaty. W najbliższych dniach będziemy sprawować Mszę św. w intencji wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała.

Administrator strony dziękuje za zdjęcia :-)

więcej zdjęc w galerii

 

Strona 1 z 60

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2020 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!