image333Kolejna niedziela maja upłynęła w naszej parafii w atmosferze świętowania I Rocznicy Komunii św. dzieci z klas III. Eucharystii przewodniczył ks. Adrian wspomagany przez Siostrę Danutę i Panią Ewę. Jak widać na fotografiach rocznicowa modlitwa była pełna radości ze spotkania z Jezusem Chrystusem.

image44 

komIW niedzielne południe grupa 35 dzieci klas drugich po raz pierwszy w pełni uczestniczyła we Mszy św. Byliśmy świadkami pełnej przeżyć uroczystości przyjęcia do serc przez pięknie przygotowane dziewczynki i chłopców Pana Jezusa w Komunii świętej. Rodzice ufundowali w prezencie dywan do naszego prezbiterium. Możemy podziwiać jak nabrało ono nowego blasku.

skanowanie0028 2

IMG 4718Nawiązując do  informacji o renowacji krzyża z ołtarza głównego naszego kościoła umieszczamy wiadomość z pracowni konserwatorskiej i najnowsze zdjęcia obrazujące przebieg prac: „Obecnie z rzeźby usunięte są wszystkie nawarstwienia wtórne i przemalowania. Polichromia zarówno na karnacji i perizonium zachowała się oryginalna w ok. 80 %. Dużą zagadką było perizonium. Po wykonaniu odkrywek pasowych pod grubą warstwą przemalowań udało się odzyskać bardzo ładne malarsko perizonium. Jest ono w kolorystyce ugrowo - białej z pogłębionymi cieniami brązowo -czerwonymi. Niespotykane i przepiękne. Drewno Krucyfiksu jest obecnie utwardzane i zatruwane. Następnym etapem będzie umycie z zabrudzeń i położenie kitów oraz punktowanie”. (zdjęcia i informacja z pracowni konserwatorskiej) 

 

Więcej zdjęć w galerii

Strona 1 z 18

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2015 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd