309Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata była szczególnym dniem dla naszej Liturgicznej Służby Ołtarza, gdyż w swoje szeregi przyjęła ona siedmiu nowych ministrantów. Zostali oni przygotowani przez ks. Stanisława poprzez szereg spotkań formacyjnych. Gratulujemy naszym Nowym Ministrantom, ich Rodzicom i Księdzu Stanisławowi. Zarazem dziękujemy za podjęcie służby przy ołtarzu Chrystusa naszego Króla.

Więcej zdjęć w galerii

noc mlodych sandomierz 6Listopadowa Noc Młodych była kolejnym modlitewnym spotkaniem przygotowującym nas do Światowych Dni Młodych w 2016 roku. Tym razem spotkaniu przewodniczył ks. Tadeusz wraz z młodzieżą z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Motywem przewodnim było dążenie do świętości wraz ze świętymi. Powstał także nowy film zapraszający młodzież z innych krajów do naszej diecezji. PolecamyJ

 

 

 

 

image6Dobiegło końca nasze modlitewne czuwanie z Maryją w październikowych nabożeństwach różańcowych. Natomiast zwieńczeniem tego błogosławionego czasu było rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie najbardziej oryginalnego różańca. Pomysł ten zaowocował wieloma bardzo ciekawymi różańcami wykonanymi m.in. z udekorowanych kartofli, kasztanów, żołędzi, kukurydzy, makaronu, z owoców głogu.

Zaprezentowanych zostało 14 różańców a sposób i pomysł ich wykonania oraz materiały z których zostały przygotowane wzbudził powszechny zachwyt. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni a pięciu twórców otrzymało dodatkowe wyróżnienia. 

image1 image2 image3

image7W drugą sobotę listopada w Dwikozach odbył się Dekanalny Turniej Futsalu ministrantów i lektorów dekanatu sandomierskiego. Wydarzenie to zgromadziło drużyny w trzech kategoriach wiekowych. Jako pierwsi zmagania na boisku podjęli najmłodsi ministranci ze szkół podstawowych, następnie rywalizowali gimnazjaliści, a po nich grupa lektorów z liceum. Turniej był eliminacją do Diecezjalnego Turnieju Ministrantów w Futsalu. Naszą parafię reprezentowali ministranci młodsi ze szkoły podstawowej oraz lektorzy z gimnazjum. Po zaciętej, sportowej rywalizacji ministranci młodsi uplasowali się w swej kategorii wiekowej na 2 miejscu, natomiast lektorzy z gimnazjum zdobyli 1 miejsce i tym samym będą reprezentować dekanat sandomierski za dwa tygodnie w Potoczku. Sportowe zmagania zostały zwieńczone uroczystym wręczeniem pucharów i dyplomów poszczególnym drużynom przez dekanalnego duszpasterza młodzieży.

Gratulujemy naszym piłkarzom sukcesu i życzymy dalszych sukcesów :-) 

 

image3   image4 image5 

cmentarz 1 3Uroczystość Wszystkich Świętych i dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych mogliśmy przeżywać w pięknej jesiennej aurze, która zachęcała do odwiedzania grobów bliskich zmarłych. W pierwszy dzień tak jak w poprzednim roku - naszym modlitwom na Cmentarzu Katedralnym przewodniczył Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz. Natomiast 2 listopada modliliśmy się za dusze naszych bliskich zmarłych polecanych Bożemu miłosierdziu w wypominkach na cmentarzu Katedralnym i Komunalnym.
Przez cały miesiąc listopad, o godz. 17.30, będziemy podczas różańca polecać Bożemu miłosierdziu naszych zmarłych zapisanych w wypominkach. 

(fot. T. Lis i archiwum parafialne)

Więcej zdjęć w galerii

Strona 1 z 25

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2015 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!