skanowanie0026Tradycją poprzednich lat dzieci, młodzież i „starsza młodzież”  z naszej parafii, pod opieką ks. Stanisława i ks. Marcina, wyjechali na zimowisko.  Aura i zakopiański klimat pozwoliły na szusowanie po zboczach Białki Tatrzańskiej i Szymoszkowej.  Radości i wywrotek nie brakowało. Nie zabrakło także innych atrakcji – zdobywania Krupówek, zwiedzania ciekawych miejsc i modlitwy w zakopiańskich sanktuariach. 

 

Więcej zdjęć w galerii

skanowanie0023Przeżywając Rok Miłosierdzia przedstawiciele naszej parafii pielgrzymowali do Łagiewnik by w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego zawierzać naszą Wspólnotę. W programie pielgrzymki znalazła się kopalnia soli w Wieliczce, Centrum Jana Pawła II. Nie zabrakło również spaceru i kawy na Krakowskim Rynku. Centralnym punktem pielgrzymowania była Msza św. i odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. 

Więcej zdjęć w galerii

IMG 5696We współpracy z Samorządowym Przedszkolem nr 3 oraz Szkołą Podstawową nr 2 w Sandomierzu, nasza Parafia zorganizowała III Przegląd Polskich Kolęd i Pastorałek Przedszkolaków. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ośmiu oddziałów przedszkolnych oraz przedstawiciele dwóch najmłodszych klas szkół podstawowych. Wszyscy mali artyści otrzymali słodkie upominki oraz nagrody książkowe. Celem przedsięwzięcia było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych związanych ze śpiewaniem kolęd, wspólne dzielenie się życzliwością i radością z narodzenia Pana Jezusa.

 

Więcej zdjęć w galerii

Ostatnie dni przed feriami zimowymi upłynęły naszym dzieciom i młodzieży nie tylko na poprawianiu ocen semestralnych, ale także na wspólnym świętowaniu przyjścia na świat Syna Bożego. Swoje spotkania opłatkowe miała we czwartek najstarsza schola. Natomiast w piątek wspólnie kolędowali ministranci i schole. Każde z tych spotkań było pełne radości i snucia planów na przyszłość.

 IMG 0282 IMG 0283 

IMG 0248Tradycją poprzednich lat, w naszym mieście odbył się kolejny Orszak Trzech Króli. Tym razem nasza parafia dołączyła się do Króla podążającego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego reprezentującego także parafię Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata. Reprezentanci całego miasta – władz i różnych grup oraz wszystkich parafii Sandomierza oddali wraz z Królami hołd Jezusowi na pamiątkę przybycia do Betlejem Trzech Mędrców. W świątecznej atmosferze i przy śpiewie kolęd oraz inscenizacji bożonarodzeniowej wszyscy mogli wyrazić swą radość z przyjścia na świat Syna Bożego.

 

Więcej zdjęć w galerii

Strona 1 z 27

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2016 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!