dscf0595W dniach 9-10 sierpnia przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Ten czas modlitwy, zadumy, refleksji jak i wspólnego przebywania z sobą w duchu radości chrześcijańskiej wpisał się w liczne piesze pielgrzymki do Matki Bożej Królowej Polski.

 

Więcej zdjęć w galerii!

 

dsc02317Wakacje sprzyjają różnego rodzaju wyjazdom, zabawom na świeżym powietrzu, są okazją do odkrywania ciekawych miejsc. Takim właśnie czasem była kolonia w Górach Świętokrzyskich zorganizowana dla naszych najmłodszych parafian w dniach od 28 lipca do 1 sierpnia. Był to czas zabawy, aktywnego odpoczynku i pokonywania górskich szlaków. Odkrywając piękno Gór Świętokrzyskich dużo dowiedzieliśmy się na temat życia naszych przodków. Uczestnicząc w warsztatach dymarskich w Nowej Słupi dowiedzieliśmy się jak wytapiano żelazo, zwiedzając Osadę średniowieczną w Hucie Szklanej poznaliśmy pracę m.in.: szewca, zielarki, kowala, bartnika, a także mogliśmy spróbować swoich sił w pracy wikliniarza. Na koniec było strzelanie z łuku i puszczanie baniek mydlanych. Zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę wznoszącą się na 612 m n.p.m.. Nie było łatwo ale daliśmy radę. W drodze do Sandomierza zwiedziliśmy Opatów oraz Kurozwęki. Uczestniczyliśmy w „Bizon safari” oraz poznawaliśmy życie św. Jana Pawła II pokonując kukurydziany labirynt. Wszystko co dobre szybko się kończy dlatego i nasza kolonia szybko dobiegła końca. Następna już za rok!!! Serdecznie zapraszamy.

Więcej zdjęć w galerii!

dscn0314Sandomierska deszczowa aura nie odstraszyła nas przed wyruszeniem na kajaki. Dlatego Roztocze a w nim Zwierzyniec i rzeka Wieprz przywitały nas słoneczną pogodą. Radości było, co nie miara (z pierwszych w życiu zmagań z „wodnym żywiołem”), ponieważ mogliśmy popłynąć kajakami i cieszyć się wspólnym grillowaniem.

Więcej zdjęć w galerii!!!

Nasza wspólnota parafialna w poniedziałek 4 sierpnia gościła grupę ewangelizacyjną Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej, która zafascynowała uczestniczących we Mszy św. i koncercie pięknem oprawy liturgicznej i śpiewem wychwalającym, uwielbiającym miłość Boga do ludzi. Nasi bracia czarnoskórzy uczyli nas swoją spontanicznością jak należy cieszyć się z codziennego życia i jak w nim odnajdywać Boga Stwórcę.

dscf0057 

dscf0096 

Więcej zdjęć w galerii!

 

 

Zwyczajem poprzednich lat młodzież z naszej parafii wybrała się na wakacyjny wypoczynek do Zakopanego. Przez pięć dni - od 30 czerwca do 4 lipca - mieli okazję odpoczywać podziwiając piękno naszych polskich Tatr. W poszczególnych dniach wędrowaliśmy po górskich szlakach-byliśmy nad Morskim Okiem, na Kasprowym Wierchu, w Dolinie Kościeliskiej, Gubałówce jak również nie brakło refleksji w Sanktuarium na Krzeptówkach. Był to wyjątkowy czas odpoczynku fizycznego i duchowego.

 

duy format img 0426 

Więcej zdjęć w galerii!

Strona 1 z 8

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2014 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd