imageOstatni tydzień roku szkolnego 2015/2016 bogaty jest w wydarzenia podsumowujące minione 10 miesięcy. Także nasi Ministranci, Lektorzy, Schole i Oaza mieli swoje zakończenie roku pracy w Domy Rekolekcyjnym. Wraz z rodzicami i księżmi Stanisławem i Marcinem został rozegrany mecz piłki nożnej a po nim wzmacnianie swoich sił przy ognisku. 

 

 image image1  image2 

głównePo udanym zeszłotygodniowym Papieskim Rajdzie Rowerowym do Rozwadowa w tę sobotę udaliśmy się na spływ kajakowy. Ponad trzydziestoosobowa grupa miłośników wiosłowania sprawdziła swoją kondycję przed wakacyjnymi wyprawami na falach rzeki Wieprz w okolicach Zwierzyńca. Pogoda dopisała pozwalając relaksować się na wodzie w promieniach gorącego słońca. Oczywiście dla najmłodszych największą frajdą było brykanie w wodzie.

więcej zdjęć w galerii!

DSC 0597Pierwsza sobota czerwca zgromadziła na Jasnej Górze czcicieli Maryi uczestniczących w IV Ogólnopolskim Zjeździe Kół Żywego Różańca. Z naszej diecezji brało udział 350 pątników w tym 52 osoby z Sandomierza. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił  Ks. Arcybiskup Wacław Depo. W tym roku modlitwę różańcową przed Mszą św. prowadziła Diecezja warszawsko-praska. Naszym pielgrzymom przewodniczył ks. Augustyn wraz z ks. Marcinem Hanusem z parafii św. Pawła w Sandomierzu.

DSCN3310 1Tradycją ostatnich lat, druga sobota miesiąca zgromadziła wszystkich sympatyków rowerowych zmagań na VII już Papieskim Rajdzie wiodącym w tym roku z Sandomierza do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli – Rozwadowie. Około ośmiuset osobowa grupa pątników – dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych – wyruszyła z Rynku poprzez Sokolniki, Orliska, Kępie Zaleszańskie, Kotową Wolą do Rozwadowa aby uczcić kolejną rocznicę pobytu w Sandomierzu św. Jana Pawła II. Na 33-kilometrowej trasie pielgrzymi byli pokrzepiani smakołykami od Parafian z Trześnia, Zaleszan i Kotowej Woli. Oczywiście nie brakło wielkiej grupy Pielgrzymów z naszej Parafii. 

DSCN3302  DSCN3311  DSCN3315 

DSC 0049Dnia 28 maja br. odbyło się w Domu Błogosławionego Antoniego Rewery przy naszej parafii rozdanie dyplomów uczestnikom kwesty na rzecz Fundacji "Niezłomni", zajmującej się odnajdowaniem i organizowaniem godnych pochówków Żołnierzom Niezłomnym. Strzelcy z sandomierskiej jednostki 2018 na czele z Brygadierem Adamem Bidasem koordynowali całym przedsięwzięciem, w którym wzięło udział około 50 ochotników z całego powiatu. (opr. i fot. K. Urbańska)

 DSC 0028 DSC 0034  DSC 0062 

Strona 1 z 32

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2016 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!