GłówneLiturgia światła rozpoczęła o godz. 18.00 Wigilię Paschalną w naszej wspólnocie parafialnej.  Ks. Stanisław wraz z ks. Adrianem i Liturgiczną Służbą Ołtarza prowadzili nas poprzez poszczególne prawdy Misterium Paschalnego. Natomiast w Niedzielę o godz. 6.00 rozpoczęliśmy uroczystą Rezurekcję wprowadzającą nas w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

(fot. K. Kukiełka)

 

Więcej zdjęć w galerii!!

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Rozpoczęliśmy obchodzenie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego tym samym okresu liturgicznego zwanego wielkanocnym.
  2. W tym tygodniu: jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – porządek Mszy św. jak w każdą niedziele i święta. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W piątek z racji trwania Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

    Czytaj więcej: Ogłoszenia - 05.04.2015 r.

GłównePodczas wieczornej adoracji przy Ciemnicy nasze myśli kierowały się w stronę osoby św. Jana Pawła II, który dziesięć lat temu odszedł do Domu Pana. Młodzież i dorośli pod przewodnictwem ks. Stanisława prowadzili nas śladami naszego Wielkiego Rodaka, przypominając najważniejsze momenty życia Karola Wojtyły. Adoracja ta była także kolejnym etapem przygotowywania się do Światowych Dni Młodych, które odbędą się w przyszłym roku w naszej Ojczyźnie. Na zakończenie czuwania prowadzeni przez Strzelców udaliśmy się na Plac Papieski, gdzie odmówieniem Różańca, złożeniem kwiatów przez Pana Burmistrza Marka Bronkowskiego i śpiewem Apelu Jasnogórskiego, dziękowaliśmy Bogu za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II i Jego pobyt w Sandomierzu w 1999 roku.

Więcej zdjęć w galerii!!

głównaDroga Krzyżowa prowadzona przez ks. Adriana rozpoczęła liturgię wielkopiątkową. Wsłuchując się w opis Męki Pańskiej odczytanej przez Głównego Celebransa, lektorów wraz z czynnym udziałem ministrantów przeszliśmy do adoracji Krzyża. Po zakończonej Komunii św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego.

(fot. K. Kukiełka i arch. par.)

 

Więcej zdjęć w galerii!!

www9Uroczystą Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Triduum Paschalne. Dziękując Bogu za dar sakramentu kapłaństwa i Eucharystii modliliśmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Liturgiczna Służba Ołtarza powiększyła się o nowych ministrantów i lektorów, pragnących służyć naszej parafii przy Ołtarzu Chrystusa. Na zakończenie Mszy św. udaliśmy się do Ciemnicy adorując aresztowanego, biczowanego Pana Jezusa.

 Więcej zdjęć w galerii!!

Strona 1 z 16

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2015 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is a Joomla Security extension!