Boże Ciało 2020

Tegoroczne obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przebiegały w naszym mieście inaczej niż w dotychczasowej formie. Gromadziliśmy się przy swoich świątyniach aby oddać cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie a zarazem zaprosić Go do naszych mieszkań, domów, miejsc pracy odpoczynku. W tym trudnym czasie musimy pamiętać, że Boże Błogosławieństwo jest nam bardzo potrzebne aby wspomóc nasze ludzkie działania w przezwyciężaniu trudności, które przerastają nasze słabe możliwości. Prosiliśmy w naszej modlitwie Pana Jezusa aby swoim błogosławieństwem objął całą wspólnotę parafialną i pomógł w walce z tym co dzisiaj jest dla nas trudnym wyzwaniem. Cieszymy się, że tak wielu naszych Parafian i Przyjaciół przybyło na tę uroczystość i że mogliśmy razem przeżywać bliskość Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Dziękujemy za wszystkie przekazane słowa radości wypływające ze wspólnego, modlitewnego spotkania. Dziękujemy również wszystkim Wspólnotom i Osobom prywatnym za troskę włożoną w przygotowanie ołtarzy i za ufundowane kwiaty. W najbliższych dniach będziemy sprawować Mszę św. w intencji wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała.

Administrator strony dziękuje za zdjęcia :-)

więcej zdjęc w galerii

 

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników i wytyczne władz sanitarnych tegoroczny sandomierski rowerowy rajd papieski, którego inicjatorem przed 11 laty był bp Krzysztof Nitkiewicz, odbędzie się w innej formie. Nie będzie jednego peletonu, który startował z sandomierskiego Rynku i zmierzał do ustalonej mety natomiast rowerzyście będą indywidualnie odwiedzali miejsca związane ze wizytą Jana Pawła II w Sandomierzu.

Formuła tegorocznego XI Sandomierskiego Rajdu Papieskiego:

Strat – 13 czerwca o godzinie 9.00 – z różnych miejsc (parafie, domy rodzinne)

– Trasa – obejmuje kościoły, pomniki i place związane z papieżem Janem Pawłem II.

Samborzec (kościół parafialny) [1] – miejsce urodzenia i chrztu bł. ks. Antoniego Rewery i bł. ks. Władysława Miedonia kanonizowanych przez papieża Polaka.

Wielowieś (lądowisko) [2] – miejsce lądowania Jana Pawła II – podczas wizyty w Sandomierzu.

Błonia Sandomierskie [3] – miejsce papieskiej Mszy św. 12 czerwca 1999 r.

Kościół św. Józefa w Sandomierzu [4], gdzie w podziemiach znajduje się ciało Teresy Izabeli Morsztynówny, o której będąc w Sandomierzu wspomniał w kazaniu Ojciec Święty.

 Zadanie do wykonania 
Zrób zdjęcie selfie w miejscach związanych z Janem Pawłem II (pokażesz je na mecie rajdu). Możesz także opublikować zdjęcia w mediach społecznościowych dodając hasztag #RajdPapieski2020

Podsumowanie rajdu – Indywidualnie na dziedzińcu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu [5]

Na mecie na uczestników rajdu będzie czekał słodki poczęstunek i pamiątkowy dyplom.

 Więcej informacji o rajdzie i filmikach promujących znajduje się:

Diecezja Sandomierska 

Niedziela Sandomierska FB 

IMG 4054

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszego kościoła aby spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym napełniało serca radością, wiarą, nadzieją i miłością. Niech Pan Jezus napełnia wszystkie serca swoim pokojem.

Alleluja!

Drodzy Odbiorcy!

Mamy do Was bardzo ważną prośbę. Od niedawna Redakcja naszej Niedzieli Sandomierskiej posiada profil na kanale YouTube.
Jak do tej pory możecie na nim oglądać katechezy, które są niezbędnym elementem Kursu Przedmałżeńskiego.
W związku z tym prosimy was o pozostawienie SUBSKRYPCJI na naszym kanale! To pozwoli Nam na poszerzenie Naszej działalności.

Wystarczy wejść w poniższy link:
https://www.youtube.com/channel/UCaB-E3Q51Gvn6dE2ZR0NZ3g

I kliknąć, po prawej stronie czerwony przycisk!
Czy Ty dołączysz do akcji #ZostawSubaDlaNiedzieli ? Liczymy na Wasze wsparcie!

Grób2020W wielkim cierpieniu, jakie dotyka ludzi w obecnym czasie, głos zmęczonych i udręczonych jednoczy się z głosem umierającego Chrystusa. Przez nasze modlitwy chcemy choć na chwilę zjednoczyć się z Bogiem, co ukazuje gest dwóch dłoni: Boga i człowieka uchwycony przez Michała Anioła. Nasze modlitwy: "Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami!" wznoszą się jak po stopniach z ziemi do nieba. Tak samo, jak po stopniach zstępuje odpowiedź Boga: "I oto ustrzegłeś moją duszę z krainy zagłady, gdyż odrzuciłeś za siebie wszystkie moje grzechy". Wierzymy, że Bóg przez mękę i śmierć Chrystusa na powrót wyciąga do nas swoją rękę i czeka na dotyk człowieczej dłoni. 

Strona 1 z 60

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2020 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Our website is protected by DMC Firewall!