DSCF2414Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zgromadziła tegorocznych bierzmowanych na wspólnym świętowaniu przyjętego Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. W atmosferze radości był czas na zgłębienie tajemnicy Eucharystii a także na ten zwykły ludzki stół – pizzę. Młodzież zapoznała się z propozycjami duszpasterskimi związanymi z Miejską Drogą Krzyżową (28 marca godz. 16.00, start parafia św. Pawła), Spotkanie Młodych w Katedrze (Niedziela Palmowa o godz. 10.00), czuwanie w 10-tą rocznice śmierci św. Jana Pawła II (2.IV o godz. 20.00), i wolontariacie o Światowych Dni Młodzieży 2016.

DSCF2415  DSCF2411 

21Wielki Post jest czasem pokuty i nawrócenia, przybliżenia się do Pana Boga. Pomocą w tym są np. rekolekcje.W dniach 23-25 marca 2015 odbyły się rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży ponadgimnazjalnej szkół z terenu naszej parafii. Było to szczególny czas oderwania się od codziennych zajęć szkolnych i pogłębienia życia wewnętrznego. Przewodnikiem duchowym był Ks. Michał Powęska. Gościem naszych rekolekcji był Pan Dariusz Malejonek (Maleo) - polski kompozytor, wokalista i gitarzysta, członek zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego. Założyciel i lider Maleo Reggae Rockers. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Tworzy m.in. muzykę 17prokatolicką. Pan Darek – bo tak sam o sobie mówił – podzielił się z młodzieżą swoim doświadczeniem Boga w życiu. Wskazał na ważność modlitwy i potrzebę korzystania z sakramentów świętych. Zachęcał młodzież do odważnego mówienia o Bogu i czynienia dobra poczynając od samych siebie. Jak sam powiedział dla Boga nie ma nic niemożliwego i Jego Słowo jest Prawdą. Dziękujemy mu za to świadectwo żywej wiary oraz prostotę i mądrość w przekazywaniu ważnych spraw dotyczących życia i wiary.

Dziękujemy wszystkim Dyrekcjom, Nauczycielom i Wychowawcom za to, że umożliwili młodzieży wzięcie udziału w rekolekcjach. 

IMG 4458W miniony wtorek rozpoczęliśmy prace renowacyjne wnętrza naszego kościoła. Pierwszym elementem, który objęły prace konserwatorskie jest krzyż z ołtarza głównego. Zamieszczamy kilka zdjęć związanych z tym wydarzeniem. Fotografie pochodzą z pracowni konserwatorskiej.

 IMG 4573 IMG 4577 IMG 4588

IMG 0325W Uroczystość św. Józefa młodzież z naszej parafii zakończyła trzy letni okres przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Podczas sumy odpustowej ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz udzielił Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej trzydziestu pięciu osobom. Dziękujemy ks. Augustynowi, Scholii i Siostrom za przygotowanie tej uroczystości.

 IMG 0324 

DSCF2407W dniu 13 marca nasza parafia organizowała IV Sandomierską Stacyjną Drogę Krzyżową. Liczni przybyli parafianie i goście uczestniczyli w rozważaniach tajemnicy Męki Pańskiej nawiązującej do testamentu św. Jana Pawła II. Rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej odczytywanych przez mężczyzn z naszej parafii dotyczyły problematyki życia rodzinnego. Dziękujemy w szczególny sposób Scholi i Mężczyznom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie nas Drogą Męki Pana Jezusa.  

Strona 1 z 14

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2015 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!