DSCF1242Kontynuując prastarą tradycję św. Mikołaj dnia 6 grudnia przybył do naszego kościoła. Jak zwykle przybył z prezentami nie zapominając o żadnym grzecznym dziecku i dobrym dorosłym. Radości było bardzo dużo. Dziękujemy św. Mikołajowi i wszystkim jego Pomocnikom w robieniu zakupów na ten szczególny dzień. Spotkanie ze św. Mikołajem poprzedziły kolejne już w tym roku rozważania roratnie związane z osobą św. Teresy z Avili. 

 DSCF1192

 

 

              

   DSCF1200   
            DSCF1210   DSCF1216                

DSC 0015W sobotę 15 listopada 2014 roku w Dwikozach odbył się Dekanalny Turniej Futsalu ministrantów i lektorów dekanatu sandomierskiego. Wydarzenie to zgromadziło drużyny w trzech kategoriach wiekowych. Jako pierwsi zmagania na boisku podjęli najmłodsi ministranci ze szkół podstawowych, następnie rywalizowali gimnazjaliści, a po nich grupa lektorów z liceum. Turniej był eliminacją do Diecezjalnego Turnieju Ministrantów w Futsalu. Naszą parafię reprezentowali ministranci młodsi ze szkoły podstawowej. Po zaciętej, sportowej rywalizacji uplasowali się w swej kategorii wiekowej na 3 miejscu. Sportowe zmagania zostały zwieńczone uroczystym wręczeniem pucharów i dyplomów poszczególnym drużynom przez dekanalnego duszpasterza młodzieży. 

cmentarz 3 3Uroczystość Wszystkich Świętych i dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zgromadziły na cmentarzach i w naszej świątyni tych wszystkich, którzy pragnęli ogarnąć swoją pamięcią i modlitwą bliskich zmarłych. W pierwszy dzień naszym modlitwom na Cmentarzu Katedralnym przewodniczył Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz. Natomiast 2 listopada modliliśmy się za dusze naszych bliskich zmarłych polecanych Bożemu miłosierdziu w wypominkach na cmentarzu Katedralnym i Komunalnym.

 

Więcej zdjęć w galerii!

 

dscf1107  dscf1121 

W dniach od 19 do 21 września gościliśmy w naszej parafii około 600 młodych osób z dekanatu połanieckiego, stalowowolskiego, raniżowskiego i modliborzyckiego. Dzięki zaangażowaniu wielkiej grupy naszych parafian i wolontariuszy z naszych szkół, młodzież mogła radośnie przeżywać Diecezjalne Dni Młodych organizowane w tym roku w naszym mieście. Wyrażamy szczególną wdzięczność osobom, które przyjęły na nocleg młodych gości jak też pilnującym i obsługującym sale gimnastyczne oraz Wolontariuszom dbających o porządek i bezpieczeństwo. Tak samo słowa wdzięczności kierujemy również do tych wszystkich, którzy pomogli przygotować i rozdać posiłki oraz wspomogli finansowo to wydarzenie.

 

Więcej zdjęć w galerii!

 

 

Strona 1 z 9

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2014 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is a Joomla Security extension!