wizytacja głównaW dniu 11 października odbyła się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził Ordynariusz Diecezji Ks. Krzysztof Nitkiewicz. Rozpoczęliśmy ją od spotkania z Dyrekcją i Nauczycielami Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich oraz  hospitacji lekcji religii. Podobnie przebiegło spotkanie w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1.  Po południu Ks. Biskup odwiedził mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i kilkoro obłożnie chorych naszych parafian. Przed Mszą św. spotkał się z rodzinami Księży wywodzących się z naszej wspólnoty. Kulminacyjnym punktem była modlitwa różańcowa i Msza św. dokonało się także wtedy zaprezentowanie wspólnot i grup działających przy naszej parafii oraz zostało przedstawione sprawozdanie Ks. Proboszcza z życia parafii za ostanie 6 lat. Ks. Biskup podczas homilii zwrócił uwagę na zagrożenia duchowe, które zagrażają wyznawcom Chrystusa i wyraził wdzięczność za spotkanie ze wspólnotą parafii, której patronuje św. Józef. Uroczystość zakończyła się błogosławieństwem Pasterza naszej diecezji. 

Więcej zdjęć w galerii

św. FranciszekJak co roku w Uroczystość św. Franciszka zgromadziła nasza społeczność parafialną i Wyższego Seminarium Duchownego na uroczystej sumie odpustowej. Mszy św. przewodniczył ks. Rektor WSD dr Rafał Kułaga w asyście księży wychowawców i profesorów oraz duszpasterzy parafii. Na Mszę św. przybyli Alumni, Siostry Zakonne i Czciciele św. Franciszka z naszego miasta. Podczas homilii ks. Rektor przybliżył nam postać św. Franciszka i jego przesłanie. W uroczystości odpustowej brali także udział księża z dekanatu Sandomierz. (fot. P. Sołdyga)

więcej zdjęć w galerii

DSCF4086Ostatnia sobota września była okazją do pożegnania lata i radosnego, pełnego sportowych emocji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego dla Scholii i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzieci, młodzież wraz z rodzicami spotkali się na wspólnym ognisku. Ks. Stanisław i Ks. Piotr zadbali aby nie zabrakło kartofli, kiełbasek i wspólnego meczu. Spotkanie to dodało sił i natchnęło optymizmem na najbliższe miesiące nowego roku szkolnego. 

 

 DSCF4015 DSCF4028  DSCF4033 
 DSCF4034  DSCF4078  

VI DPKZRW dniu 01.10.2016 r. wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak wraz z przedstawicielami parafialnych  "Róż Różańcowych" na VI Diecezjalną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. Radując się wspaniałą pogodą tworzyliśmy jedną wielką wspólnotę diecezjalną, która przybyła do Maryi, aby dziękować za dotychczasową opiekę i prosić o dalsze Błogosławieństwo. Jak zawsze Maryja wskazuje na swojego Syna, stąd też głównym punktem pielgrzymki była Eucharystia, pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Wspólne świętowanie stawia przed nami również zadania - to dostrzeganie drugiego człowieka, tego potrzebującego, który jest obok mnie. Do takiej postawy zachęcał ks. Biskup, który wyraził również pragnienie, aby przy każdej parafii w której są kółka różańcowe powstało również parafialne Koło Caritas. Dziękując Bogu za kolejne doświadczenie wspólnoty wróciliśmy do naszych parafii z wielką nadzieją wypełnienia zadań, które zostały nam powierzone. Następne spotkanie odbędzie się w Bogorii k/ Staszowa. 

więcej zdjęć w galerii

Parafia Św Józef KAM 3 main 20160904120353W niedzielę 4 września w naszej  świątyni podczas Mszy Świętej dla dzieci o godz. 11.15 zostały poświęcone tornistry, książki i przybory szkolne najmłodszych uczniów. Wspólnie modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą przyniesie on wszystkim wiele sukcesów oraz  przyczyni się do pogłębienia wiedzy i wiary. Powodzenia…

 

Parafia Św Józef KAM 3 main 20160904115739  Parafia Św Józef KAM 3 main 20160904115747   Parafia Św Józef KAM 3 main 20160904120111

Strona 1 z 36

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2016 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd