IMG 0012Dobiegł końca pierwszy etap remontu murów naszego dziedzińca i ścian kościoła. Jak widać ten uroczy zakątek wprowadzający do naszej świątyni nabrał nowego blasku. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Sympatykom naszego kościoła za ofiary składane na ten cel. 

IMG 0008

skanowanie00434 sierpnia wyruszyła XXXII Piesza Pielgrzymka Ziemi Sandomierskiej na Jasną Górę pod hasłem „Błogosławieni czystego serca”. Z naszej parafii również dołączyła na wspólny szlak pielgrzymowania kilkuosobowa grupa parafian na czele z ks. Marcinem. Pomimo upałów, bąbli i wielu trudności dziewięciu dni wędrowania udało się wszystkim dotrzeć szczęśliwie do Jasnogórskiej Pani, gdzie nasi Pielgrzymi przed Jej obrazem powierzyli osobiste intencje a także całą wspólnotę parafii św. Józefa. 

DSC 0825W dniach 18-22 sierpnia b.r. parafia Akademicka w Stalowej Woli zorganizowała pielgrzymkę do Lourdes. Wzięli w niej udział także przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej. Plan pielgrzymki obejmował odwiedzenie takich miejsc jak: Barcelona, Carcassonne, Lourdes, Montserrat. Najważniejszym etapem pielgrzymowania było przybycie do Lourdes. Program wyjazdu obejmował spacer do Sanktuarium, zwiedzanie Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Bazyliki Różańcowej, Groty Objawień i przejście  Drogą Krzyżową. Bardzo ważnym etapem pielgrzymki był m. in.  „spacer” śladami św. Bernadety, który obejmował: dom rodzinny, Katedrę oraz Muzeum poświęcone Świętej. Wieczorem Pielgrzymi mogli zatopić się w modlitwie w Sanktuarium polecając intencje własne i naszą Parafię. 

Więcej zdjęć w galerii

DSCF3885W najbliższy czwartek (16 lipca) we Wspomnienie NMP z Góry Karmel na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie i przyjęcie Szkaplerza. W XIII w. Maryja ukazując się karmelicie - Szymonowi Stock obiecała obfite łaski tym, którzy zachowują cnotę czystości według swego stanu i modlą się za Kościół święty. Zachęcamy do przyjęcia szkaplerza zarówno w intencjach osobistych jak i naszej Parafii. Więcej na temat Szkaplerza na:  http://szkaplerz.pl/szata/index.php

 

Strona 1 z 21

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2015 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd