www1Zakopane zimą i latem jest wyjątkowym miejscem, aby intensywnie albo leniwie, odpocząć od codziennych spraw. Wiedząc o tym w dniach od 16 do 18 stycznia br. wyruszyliśmy, aby zaczerpnąć górskiego powietrza i cieszyć się urokiem prawdziwej zimy. Nie zabrakło w tym czasie zjazdów na nartach, jazdy na łyżwach, podziwiania piękna przyrody jak również wzmocnienia ducha patriotyzmu kibicując skoczkom narciarskim (dzięki naszej obecności Stoch wygrał). Po tych intensywnie przeżytych dniach wróciliśmy cali i uśmiechnięci do Sandomierza.

wwww   www4
www2 www7
www9 ww3

IMG 0464Tradycją poprzednich lat na Mszy św. O godz. 11.15 w Niedzielę Chrztu Pańskiego mogliśmy przeżywać tajemnicę Bożego Narodzenia przybliżoną nam przez dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu. Siostra Danuta i Pani Ewa wraz dziećmi i rodzicami (w szczególny sposób z Tatą grającym na gitarze) zaprezentowali inscenizację wpisującą się w tradycję misyjnego kolędowania.

IMG 0457   IMG 0462

IMG 0446W Święto Objawienia Pańskiego wyruszył Drugi Sandomierski Orszak Trzech Króli. Na sandomierskim rynku spotkały się orszaki, które wyruszyły z parafii św. Józefa, św. Pawła i Podwyższenia Krzyża Świętego. Impreza ta jest jedną z największych plenerowych form przedstawień jasełkowych wpisujących się w propagowanie przesłania Bożego Narodzenia. Nasz orszak przygotował z wolontariuszami ks. Adrian – współtwórca sandomierskiego pochodu trzech Króli (który w tym roku przeszedł przez 330 polskich miejscowości). Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcowie ze Wschodu (w tradycji przyjęło się, że było ich trzech) wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie.

 IMG 0413

IMG 0410 

IMG 0427

IMG 0423

DSCF1422

DSCF1458

DSCF1499W sobotnie popołudnie 10 stycznia w Domu bł. Ks. Antoniego Rewery na swoim opłatku zebrali się: dzieci i młodzież ze scholii, ministranci i lektorzy oraz młodzież z wolontariatu. Po wspólnej modlitwie i życzeniach ks. Proboszcza zebrani wspólnie kolędowali pod przewodnictwem Ks. Augustyna i Pani Ani. Równocześnie mogliśmy degustować smakołyki przygotowane przez młodzież i rodziców na tę okazje.

DSCF1491  DSCF1503

DSCF1505
DSCF1511
DSCF1515  

IMG 0372Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia Koła Różańcowe naszej parafii miały swoje spotkanie opłatkowe. Nie zabrakło przedstawicieli ze wszystkich 13 Róż. Były to chwile życzeń noworocznych jak i radosnego przebywania ze sobą, chwile ciekawych rozmów i propozycji na rozpoczynający się rok 2015. Nasze spotkanie ubogacaliśmy śpiewu pięknych kolęd.   

 IMG 0374 IMG 0385 IMG 0392

Strona 1 z 11

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2015 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd