image1 5Zachęceni ubiegłoroczną wyprawą do Zwierzyńca postanowiliśmy tegoroczne wakacje rozpocząć spływem kajakowym uroczymi meandrami rzeki Wieprz. Po trudach wiosłowania był czas na pokrzepienie i odrobienie utraconych kalorii przy wspólnym grillowaniu. 

 image2 3

DSCF3557Trwają prace remontowe przy naszej świątyni. Obejmują one malowanie prezbiterium, osuszanie i tynkowanie murów placu kościelnego oraz jest zakładany monitoring ze względu na powtarzające się akty wandalizmu. Wszystkie te inwestycje możemy wykonać dzięki środkom które wpłynęły z racji wizyty duszpasterskiej i ofiar składanych w trakcie roku. Jesteśmy bardzo wdzięczni sponsorom niektórych prac, dzięki którym możemy realizować wspomniane zadania. 

DSCF3548   DSCF3554  DSCF3570 DSCF3561 

IMG 5236W dniu 6 czerwca nasi Wolontariusze wybrali się na gorące grillowanie do Domu Dziecka w Łoniowie. Każdy przyjazd przynosi wiele radości odwiedzanym jak i odwiedzającym, czyli Dzieciom i Wolontariuszom. Oprócz grillowania i smacznych kiełbasek nie mogło zabraknąć zabaw po których nawet najbardziej odporni na wysoką temperaturę nie mieli sił do biegania. Największą radość sprawiało wspólne śpiewanie i tańce. Oprawę muzyczną zapewnił kleryk Damian z naszego Seminarium Duchownego. Wolontariusze mieli w ten sposób okazje jeszcze bardziej poznać podopiecznych od innej strony, mieli chwilę aby porozmawiać z nimi. Po zabawach, tańcach i rozmowach wszyscy szczęśliwe wrócili do domu i już zapowiedzieli się na następny przyjazd. (fot. E. Radzimowska)

 

IMG 5123  IMG 5147  IMG 5184  IMG 5207 

imageeOstatnia sobota kończącego się roku szkolnego była okazją do podsumowania minionych dziesięciu miesięcy nauki i formacji w dziecięcych i młodzieżowych grupach duszpasterskich działających przy naszej parafii. Młodzi z Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholi pod przewodnictwem ks. Stanisława i swoich rodziców zorganizowali piknik. Ognisko i kiełbaski dodawały sił do aktywnego – sportowego – miłego spędzenia sobotniego popołudnia.  

 image1 image2   image3 image4

www1aIII Ogólnopolska pielgrzymka Kół Żywego Różańca zgromadziła 6 czerwca wielotysięczną (15 000 tyś.) rzeszę czcicieli Matki Zbawiciela. Oczywiście nie brakło w tej wspólnocie pielgrzymki z naszej parafii. Ks. Augustyn wraz z przedstawicielami naszych Kół Różańcowych, modlili się przed wizerunkiem Jasnogórskiej Pani. Mimo trudów pielgrzymowania już dziś wszyscy oczekują na kolejne spotkanie u stóp Czarnej Madonny.

Więcej zdjęć w galerii 

Strona 1 z 19

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2015 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is a Joomla Security extension!