Dzisiaj chciałbym się odnieść do Psalmu 23, który śpiewamy w tę niedzielę. „Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie braknie”. Jest to jeden z najpiękniejszych, najbardziej znanych i lubianych fragmentów Biblii. Jest bardzo chętnie cytowany we wszystkich religiach chrześcijańskich. Zawsze podobało mi się rozważanie, jakie poprowadził papież Benedykt XVI, dlatego w dzisiejszym słowie skorzystałem trochę z jego cennych myśli.

Czytaj więcej: Kilka myśli na XVI Niedzielę

         Czytając Biblię możemy prześledzić wspólne dzieje Boga i człowieka. Widzimy wyraźnie wszystkie szanse, jakie Pan dawał człowiekowi i możemy zobaczyć równie wyraźnie ile razy człowiek zawiódł swojego Boga. Wiemy, że po czasach wielkich królów Saula, Dawida i Salomona państwo Ludu Wybranego rozpadło się na dwie części. Część północna nazywana jest w Biblii Królestwem Izraela lub Królestwem Efraima. Wraz z podziałem Królestwo Izraela odeszło od prawdziwej wiary w Boga. Bóg najwyższy miał tylko jedną świątynię w Jerozolimie i tam mieli pielgrzymować jego wierni. Dla mieszkańców Królestwa Izraela Jerozolima była już za granicą, więc nie ma się co dziwić, że królowie nie chcieli, żeby ich poddani pielgrzymowali za granicę, bo mogło to doprowadzić do rozpadu kraju lub buntu. Wpadli więc na pomysł, że będą czcili Boga po swojemu. Mieli u siebie miejsce, w którym wiele lat wcześniej śpiącemu Jakubowi przyśniła się drabina sięgająca nieba. To miejsce nazywało się Betel czyli „Dom Pana”.

Czytaj więcej: Kilka myśli na XV Niedzielę

Opisany w dzisiejszej cud jest wyjątkowy, do tego stopnia, że napisane jest jak wszyscy osłupieli ze zdziwienia. Wiele jest w Ewangelii cudów uzdrowienia. Wielu proroków i świętych posiadało dar Boży, dzięki któremu Pan Bóg uzdrawiał innych przez ich ręce. Podobnie ludzie myśleli o Panu Jezusie: pojawił się prorok potężny w czynie i słowie, święty mąż, przez którego Bóg uzdrawia, nauczyciel, który głosi naukę z mocą. Dlatego każdy, kto miał w domu ludzi chorych i cierpiących śpieszył do Pana Jezusa z prośbą o uzdrowienie.

Czytaj więcej: Kilka myśli na XIII Niedzielę Zwykłą

Każdy, kto pracuje w zespole, czy to w urzędzie, czy w przedsiębiorstwie czy większej korporacji na pewno spotkał się z jakimś niepowodzeniem. Bywa tak, że mamy wyznaczone zadania, dobrze zorganizowany zespół i dobrze podzielone obowiązki. Wszyscy pracują a tu nagle coś się nie udaje. Wtedy kierownik, albo szef najczęściej szuka winnego. Jeśli szuka to znajdzie i mamy niepotrzebne nerwy i złości. Tymczasem zapominamy o ważnej rzeczy, o której uczy nas Dzisiejsze Słowo Boże: na tym świecie po prostu tak bywa, że coś nie wychodzi zgodnie z planem mimo najszczerszych chęci.

Czytaj więcej: Kilka myśli na XIV Niedzielę

Kalwaria18W pierwszy tydzień wakacji Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii udała się na zasłużony odpoczynek do Kalwarii Pacławskiej. Mogliśmy pomodlić się i posłuchać organów w Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku, odwiedzić Katedrę w Przemyślu zaglądając do tajemniczych podziemi tej świątyni. Zanurzyliśmy stopy w Cedronie by przemierzyć Drogę Krzyżową na kalwaryjskich dróżkach w kroplach miłego deszczu. Wysuszenie przemoczonych butów dopełniło się w kinie. Dużo frajdy przyniosło odwiedzenie Arłamowa i zerkniecie na boisko gdzie trenuje nasza reprezentacja w piłce nożnej i pluskanie w basenie w Ustrzykach Dolnych. No i to grillowanie…poprzedzone kopaniem piłki lub zmaganiami w badmintona. W ostatni dzień poznawaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Pacławskiej zawsze słuchającej ludzi i odwiedziliśmy Muzeum Zabawek w Leżajsku. Minione dni były okazją do lepszego poznania siebie i zdobycia nowych umiejętności. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć te fajne dni i odpocząć.

więcej zdjęć w galerii

Strona 1 z 51

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!