Jump

Tradycją poprzednich lat grupa ponad dwudziestu naszych scholanek, ministrantów i lektorów udała się na kilkudniowy wypoczynek w Bieszczady. W tym roku bazą był Ośrodek „Caritasu” naszej diecezji w Nasicznym, ponieważ szefem był ks. Bartek to atrakcji nie brakowało, chociaż sił czasami było mało. Uczestnicy wyprawy na rozgrzewkę zatrzymali się w Rzeszowskim Parku Trampolin aby przygotować mięśnie na przejażdżkę Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi do Olszanicy. Nie zabrakło wyjścia w góry, gdzie zmierzając dzielnie przez: Przełęcz M. Orłowicza, Szare Berdo, Osadzki Wierch, Połoninę Wetlińską, Srebrzystą Przełęcz uczestnicy wyprawy dotarli zmęczeni ale szczęśliwi do Schroniska "Chatka Puchatka". Po tak dużym wysiłku wielką rozkoszą był pobyt na basenie w Ustrzykach Dolnych, który już na stałe zagościł w naszych wakacyjnych wyjazdach. Na zakończenie bieszczadzkich przygód wszyscy udali się w rejs statkiem po Solinie po którym konieczne było uzupełnienie kalorii w McDonaldzie.

Już po raz szósty zakończenie roku szkolnego zostało zwieńczone spływem kajakowym. Grupa ponad czterdziestu osób z naszej parafii i parafii katedralnej oraz sympatyków naszych wspólnot parafialnych popłynęło na kajakach siedemnastokilometrowym odcinkiem na Tanwi. Pogoda była idealna i humory bardzo dobre. Tradycyjnie zakończenie spływu odbyło się przy wielkim grillu. 

 Kajaki  kajaki2

 

 

Pielgrzymka czerwiec19Natomiast od piątku do niedzieli grupa pielgrzymkowa pod przewodnictwem ks. Marka Kulińskiego nawiedzała sanktuaria i kościoły Licheniu, Wambierzycach na Górze św. Anny. Pełni duchowych doświadczeń pielgrzymi nie odczuwali trudów przebytych kilometrów.

 

 

PrzedszkolakiJPII19

W naszym kościele można podziwiać prace plastyczne wykonane przez dzieci z Przedszkola Nr 3 związane z XX rocznicą pobytu św. Jana Pawła II w naszym mieście. Zaprezentowano 21 prac ukazujących naszego Wielkiego Rodaka. Jest to inicjatywa godna szczególnej uwagi z racji na przesłanie które zostawił nam św. Jan Paweł II. 

Żyrandol odnowionyOdnowiona WL

Komunijne 2019Jak co roku trzecia niedziela maja była dla naszej parafii dniem przystąpienia do I Komunii Świętej. Tegoroczna grupa liczyła 17 dzieci, które zostały przygotowane do tego wydarzenia przez s. Monikę i ks. Marka, jak też przez katechetów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 4. Zwieńczeniem Białego Tygodnia był wyjazd do Sanktuarium na Świętym Krzyżu, Kałkowa i Krajna.

K2019  K20191 

Strona 1 z 54

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2019 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd