Mikołaj16I nadszedł ten upragniony przez dzieci dzień (i nie tylko przez dzieci). Na zakończenie Mszy św. roratniej  zawitał do naszej świątyni św. Mikołaj. Powiało dodatkową świętością i „sypnęło” prezentami. Radości było bardzo dużo. Widać to było na twarzach dzieci, jak też i dorosłych. Wielką popularnością cieszyła się broda Świętego Mikołaja…

Dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli w czynieniu dobra świętego Biskupa z Mirry. 

 

więcej zdjęć w galerii

Od połowy listopada rozpoczęliśmy odtwarzanie alejek na cmentarzu. Pomimo niesprzyjającej pogody prace postępują w szybkim tempie. Równocześnie gromadzimy środki potrzebne na sfinansowanie prac, które prawdopodobnie zakończą się przed świętami. Na załączonych zdjęciach widać, że poprawie ulegnie estetyka otoczenia oraz komfort przemieszczania się po cmentarzu. 

 DSCF4153  DSCF4155  DSCF4156  DSCF4159

LSO 2016Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata dla naszej parafii była wyjątkowym wydarzeniem. Był to dzień przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, jak też włączenia do Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów i lektorów. Także na Mszy św. o godz. 10.00 kandydaci do Bierzmowania rozpoczęli w sposób uroczysty kolejny rok formacji przygotowującej do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. 

 więcej zdjęć w galerii

INDZAPierwsza niedziela adwentu wprowadziła nas w czas przygotowania się do spotkania z Panem Jezusem w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia. Ksiądz Piotr zachęcał naszych najmłodszych parafian do dobrego przeżycia adwentu m.in. poprzez uczestnictwo w Roratach, podczas których razem z Maryją będziemy przygotowywać się do tego wydarzenia. Można w nich uczestniczyć każdego dnia (oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 6.30. Zapraszamy!

IMG 6740Dobiega końca renowacja pierwszych siedmiu stacji Drogi Krzyżowej z naszej świątyni. Otrzymaliśmy zdjęcia obrazujące prowadzone prace. Widać na nich, że obecne na nich sceny nabierają pierwotnego kolorytu i zwartej w nich dramaturgii. Konserwatorzy, piszą: „obrazy po usunięciu przemalowań, po oczyszczeniu warstwy malarskiej, ukazują bardzo ciekawy sposób malowania oraz kolorystykę. Widzimy, że artysta zadbał o szczegóły w obrazach, portretach, architekturze, roślinności jak i w pejzażu.

więcej zdjęć w galerii

Strona 1 z 37

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2016 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!