XV Niedziela Zwykła 

 1. Zapraszamy do udziału w XXXVI pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia. Będzie ona przebiegała pod hasłem: „Oblubienico Ducha Świętego – módl się za nami”. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii i zakrystii. Koszt 100 zł od osoby.

 2. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna:
  we wtorki i czwartki w godzinach od 16.30-17.30
  w sobotę od godz. 8.00 do godz. 9.00
  natomiast sprawy pilne można zgłaszać codziennie
  po porannej Mszy św.

XIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo różańcowe. Przed naszą świątynią odbywa się zbiórka do puszek na leczenie 25-letniego Patryka Zawidzkiego, który w ubiegłym roku uległ poważnemu podtopieniu i jest w śpiączce w stanie wegetatywnym. Pieniądze są potrzebne na prowadzenie rehabilitacji, która przekracza możliwości finansowe rodziny.
 2. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji ofiar ludobójstwa Polaków z Wołynia i Małopolski Wschodniej dokonanego w czasie II wojny światowej przez nacjonalistów ukraińskich spod znaku UPA. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie na Cmentarzu Katedralnym przy pomniku upamiętniającym te wydarzenia
 3. W piątek, jak każdego 12. dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić przez wstawiennictwo bł. ks. A. Rewery.

  Czytaj więcej: Ogłoszenia 7.07.2019 r.

XIII Niedziela Zwykła

 1. Jutro na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić w intencji s. Haliny obchodzącej imieniny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizantki.
 2. Decyzja Księdza Biskupa ks. Marek Bednarz po dwu latach pracy w naszej wspólnocie został przeniesiony do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu. Na jego miejsce przychodzi ks. dr Wojciech Kania z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu. Księdzu Markowi dziękujemy za wszelkie dobro i zaangażowanie, które włożył w życie naszej parafii. Życzymy wielu łask Bożych w dalszej posłudze duszpasterskiej.
 3. W czwartek przypada 10. rocznica sakry i ingresu ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Na Mszy św. o godz. 18.00. będziemy się modlić w intencji ks. Biskupa.

  Czytaj więcej: Ogłoszenia 30.06.2019 r.

XII Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy do udziału w oktawie Bożego Ciała każdego dnia o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa a po nim procesja. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się błogosławieństwo dzieci a także poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 2. 28 czerwca w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dniu tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Natomiast w sobotę 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

  Czytaj więcej: Ogłoszenia 23.06.2019 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. W środę, przypada rocznica święceń Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Zachęcamy do modlitwy w intencji ks. Biskupa Ordynariusza.
 2. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna rozpocznie się od kościoła Podwyższenia Krzyża św. Mszą św. o godz. 9.30 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Procesja przejdzie ulicą Mickiewicza i zakończy się przed Seminarium Duchownym. Zapraszamy wszystkich, do udziału w procesji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. W szczególny sposób zapraszamy przedstawicieli grup i wspólnot modlitewnych naszej parafii do niesienia feretronów i chorągwi świętych związanych z naszym kościołem. Koordynatorem jest ksiądz Bartłomiej. Porządek Mszy św. w naszym kościele: 7.00,8.30,18.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 17.30.

Strona 1 z 58

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2019 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd