NIEDZIELA PALMOWA

 1. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień Wielkiego Postu. Wielki Tydzień przygotuje nas bezpośrednio do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Triduum Paschalne będzie przebiegało w naszej parafii w następującym porządku:
  w Wielki Czwartek w Katedrze o godz. 10.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św. Krzyżma, w czasie której zostaną poświęcone oleje święte do Sakramentu Chrztu i Bierzmowania oraz Sakramentu chorych. Po południu w naszej świątyni o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie zostanie przeniesiony do ciemnicy, gdzie do godz. 22.00 trwać będzie adoracja. Wznowienie o godz. 7.00.
  w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. i obowiązuje w tym dniu post ścisły. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa rozpoczynająca liturgię Męki Pańskiej. Po niej adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W kościele Świętego Ducha przez całą noc będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty. Święcenie pokarmów
  w Wielką Sobotę co pół godziny od 8.30 do 12.30. Liturgia Światła rozpoczynająca Święta Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 18.00. 
  Rezurekcja w Niedzielę o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00.
 2. Ofiary składane w Wielki Piątek przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. Taca z Poniedziałku Wielkanocnego będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Na czas Wielkiego Postu jest wystawiony przy ołtarzu bł. ks. Antoniego Rewery kosz na dary świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Także nasz parafialny „Caritas” rozprowadza Baranki Wielkanocne – uzyskane w ten sposób środki przeznaczone będą na pomoc osobom chorym i starszym
 4. Dziękujemy Starszej scholii za przygotowanie i poprowadzenie Sandomierskiej Stacyjnej Drogi Krzyżowej w naszym kościele.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2019 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!