IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiaj wieczorem będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Niech na naszych stołach będą potrawy bezmięsne, niech nie zabraknie wspólnej modlitwy i łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Wigilia dla osób samotnych z naszej parafii, odbędzie się o godz. 15.00 w Domy Bł. Ks. Antoniego Rewery. O północy zostanie odprawiona Pasterka podczas której będziemy modlić za całą wspólnotę parafialną. Modlitwę tę poprzedzi rozpoczynające się o 23.00 wspólne czuwanie przy żłóbku i kolędowanie pod przewodnictwem naszej najstarszej scholi.
  2. Porządek Mszy świętych w Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt – czyli w św. Szczepana taki jak w każdą niedzielę. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia a taca ze św. Szczepana będzie przeznaczona na WSD w Sandomierzu.
  3. Jak każdego 25. dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 w Boże Narodzenie będziemy się modlić w intencji obrony życia.
  4. W najbliższą środę 27 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Prosimy sprawy pilne załatwić po porannej Mszy św.
  5. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Podczas Mszy św. dziękczynnej z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej polecać będziemy ofiarodawców, dobroczyńców, jak też całą wspólnotę parafialną.
  6. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Jest to czas modlitewnego spotkania z odwiedzaną Rodziną, jak też okazja do poruszania spraw związanych z naszą wiarą i życiem parafialnym. Niech na naszych stołach będzie obecny krzyż, woda święcona i Pismo święte. Osoby, które w danym dniu nie mogą przyjąć kapłana, prosimy o zgłoszenie i umówienie odpowiedniego terminu wizyty. Podczas trwania kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po rannej Mszy św. w godzinach od 8.00 do 8.30.
  7. W miniony czwartek na swoje miejsce po renowacji wróciło 7 Stacji Dróg Krzyżowych z naszej świątyni. Całościowy koszt inwestycji wyniósł 87 000,00 zł. z czego ponad 50 000,00 zł zostało opłacone z naszych parafialnych funduszy. W tym miejscu pragniemy wyrazić serdeczne słowa podziękowania, tym wszystkim, którzy złożyli dodatkowe ofiary na sfinalizowanie tego dzieła.
  8. Wspólnota Ruchu Światło – Życie zaprasza na koncert kolęd pod hasłem: „Nieść światło Ewangelii”, który odbędzie się 30 grudnia (sobota) w Bazylice Katedralnej.
  9. Sandomierski Chór Katedralny serdecznie zaprasza na Noworoczny Koncert kolęd, który odbędzie się 1 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej.
  10. Opłatek grupy pielgrzymkowej biało-czerwonej z Sandomierza na Jasną Górę odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!