III NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.
  2. Dzisiaj w kościele św. Michała o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste przekazanie Światełka Betlejemskiego.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Niech na naszych stołach będą potrawy bezmięsne, niech nie zabraknie wspólnej modlitwy i łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Prosimy o zapisywanie się na wigilię dla osób samotnych z naszej parafii, którą będziemy przeżywać w niedzielę o godz. 15.00.  Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15 i 12.30 nie będzie Mszy św. wieczorowej. O północy zostanie odprawiona Pasterka podczas której będziemy modlić za całą wspólnotę parafialną. Modlitwę tę poprzedzi rozpoczynające się o 23.00 wspólne czuwanie przy żłóbku i kolędowanie pod przewodnictwem naszej najstarszej scholi.
  4. Porządek Mszy świętych w św. Szczepana taki jak w każdą niedzielę. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia a taca ze św. Szczepana będzie przeznaczona na WSD w Sandomierzu. W drugi dzień świąt na Mszy św. o godz. 12.30 naszą modlitwę uświetni śpiew Chóru Katedralnego.
  5. Jak każdego 25. dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 w Boże Narodzenie będziemy się modlić w intencji obrony życia.
  6. Prosimy o zgłaszanie osób, które chcą przystąpić do Sakramentu Pokuty i Komunii św. przed Świętami Bożego Narodzenia. Wizytę u tych osób zaplanowaliśmy na piątek od godz. 15.00.
  7. Plan wizyty duszpasterskiej zostanie przedstawiony w najbliższą niedzielę oraz będzie widniał na naszej stronie internetowej.
  8. Zakończyliśmy renowację Stacji Dróg Krzyżowych z naszej świątyni. Drugie siedem stacji powróci na swoje miejsce jeszcze przed świętami. Koszt inwestycji wyniósł 43 050,00 zł. 30 procent tej sumy, czyli 12 931,96 zł pokrył Świętokrzyski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Kielcach. Natomiast 30 118,04 zł zostało opłacone z naszych parafialnych funduszy. W tym miejscu pragniemy wyrazić serdeczne słowa podziękowania, tym wszystkim, którzy złożyli dodatkowe ofiary na sfinalizowanie tego dzieła.
  9. Na początku adwentu zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będziemy się nimi przełamywać i składać życzenia podczas wieczerzy wigilijnej. Można je nabywać u Sióstr pracujących w naszej parafii.
  10. Nasz parafialny „Caritas” rozprowadza świece wigilijne, świecę tę zapalimy na wigilijnym stole, a w czasie świąt odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych będziemy mogli zostawić ją na znak naszej wspólnoty z nimi. W piątek po Mszy św. wieczorowej i w sobotę po porannych roratach Panie z „Caritasu” będą rozprowadzać "chlebki wigilijne".

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd