II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Każdego dnia modlimy się na Mszach świętych roratnich o godz. 6.30. Poprzedzają je Godzinki ku czci NMP o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci jak i wszystkich chętnych do ubogacenia przeżywania adwentu poprzez włączenie się w oczekiwanie na Boże Narodzenie wraz z Maryją Matką naszego Zbawiciela.
 2. W dniu dzisiejszym do puszek są zbierane datki na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. W naszych modlitwach polecamy Bogu wszystkie wspólnoty parafialne tworzące ten Kościół.
 3. Jutro będziemy modlić się w intencji o beatyfikacje Sługi Bożego ks. Wincentego Granata w rocznicę jego śmierci. Uroczystości odbędą się w kościele św. Michała, rozpoczęcie o godz. 17.00.
 4. We wtorek, jak każdego 12. dnia miesiąca będziemy modlić się przez wstawiennictwo bł. księdza Antoniego Rewery. Od jutra przed ołtarzem bł. ks. Antoniego Rewery zostanie wystawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich z naszej parafii.
 5. W środę będziemy modlić się w intencjach Ojczyzny w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 roku.
 6.  Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w piątek 15 grudnia i zakończą w niedzielę. Postarajmy się zorganizować czas w taki sposób, aby wziąć udział w naukach rekolekcyjnych. 
  Plan rekolekcji:
  Piątek:
  Nauki ogólne na Mszach św. o godz.: 6.30, 10.00 i 18.00.
  Na Mszy św. o godz. 10.00 z nauką dla osób samotnych i chorych.
  Sobota:
  Nauka o godz.: 6.30, 9.00 przed spowiedzią i  o godz. 18.00.
  Spowiedź w godzinach:
  od 9.00 do 12.00
  od 15.30 do 17.30
  Niedziela:
  Nauki ogólne na Mszach św. o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00 na zakończenie rekolekcji.
 7.  W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po Eucharystii zaprasza grupa modlitewna Ojca Pio. Członkowie zapraszają do włączenia się w akcję „Kadzidło – Twój dar dla ubogich”. W zakrystii można nabyć zestawy kadzidlane przygotowane przez osoby bez domu. Dobrowolne ofiary złożone za kadzidła przeznaczone zostaną na działalność Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. która na co dzień wspiera osoby bezdomne i najbardziej potrzebujące. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
 8. W ubiegłą niedzielę zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będziemy się nimi przełamywać i składać życzenia podczas wieczerzy wigilijnej. Można je nabywać u Sióstr pracujących w naszej parafii.
 9. Nasz parafialny „Caritas” rozprowadza świece wigilijne, świecę tę zapalimy na wigilijnym stole, a w czasie świąt odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych będziemy mogli zostawić ją na znak naszej wspólnoty z nimi.
 10. Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszej świątyni. Zapewne wszyscy wiemy z jakimi kosztami to się łączy. Z tej to racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na miarę swoich możliwości. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. W środę 13 grudnia br. Caritas Diecezji Sandomierskiej zaprasza na Dzień Otwarty Stacji Opieki Caritas w Sandomierzu w godz. od  14.00 do 18.00. Pacjenci będą mogli bezpłatnie: skorzystać z instruktażu prawidłowej pielęgnacji niemowląt; wziąć udział w zajęciach pokazowych dla seniorów  „zdrowy kręgosłup”; zapoznać się z profilaktyką przeciwdziałania wadom postawy u dzieci i młodzieży; wykonać pomiar ciśnienia tętniczego krwi,  poziomu glukozy we krwi, pomiaru masy ciała; skorzystać z porad lekarza dermatologa i lekarza rehabilitacji oraz fizjoterapeutów, psychologa,  pedagoga i neurologopedy. Dla wszystkich odwiedzających czekają małe upominki. Serdecznie zapraszamy

 

 

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is a Joomla Security extension!