I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Ideał ten najpiękniej realizowała Maryja. Przygotowując się na to przyjście, postarajmy się wziąć udział w roratach, które będziemy sprawować w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzą je Godzinki ku czci NMP o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci jak i wszystkich chętnych. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Dzieci prosimy o przygotowanie i przynoszenie lampionów i dzwoneczków. Prosimy też, aby dzieci na każde roraty przynosiły wykonane przez siebie serduszka lub inne figurki z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz spełnionym dobrym uczynkiem. Pod koniec Mszy św. spośród serduszek będziemy losowali dziecko, które w danym dniu zabierze do domu figurkę Dzieciątka, Matki Bożej lub Aniołka.
  2. Dzisiaj na  godz. 17.15 zapraszamy Koła Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic i na modlitwę różańcową o 17.30. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po Eucharystii zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół WSD
  3. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek „Kościół na wschodzie”.
  4. W środę przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry, żyjącego na przełomie III i IV w.
  5. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz.: 7.00, 10.00 i 18.00. Na Mszy św. wieczorowej będzie miało miejsce poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej a po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  6. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będziemy się nimi przełamywać i składać życzenia podczas wieczerzy wigilijnej. Można je nabywać u Sióstr pracujących w naszej parafii.
  7. Nasz parafialny „Caritas” rozprowadza świece wigilijne. Świecę tę zapalimy na wigilijnym stole, a w czasie świąt odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych będziemy mogli zostawić ją na znak naszej wspólnoty z nimi.
  8. Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszej świątyni. Zapewne wszyscy wiemy z jakimi kosztami to się łączy. Z tej to racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na miarę swoich możliwości. Taca z III niedzieli adwentu będzie przeznaczona na ten cel. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd