VI Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy za złożone ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania. 
  2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. W dzień ten obowiązuje post ścisły czyli ilościowy i jakościowy. Msze święte z posypaniem głów popiołem w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły: jakościowy (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i ilościowy (tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze). Prawem o poście jakościowym związani są wszyscy powyżej 14. roku życia, a post ścisły zachowują osoby pełnoletnie, do 60. roku życia. Taca z tego dnia przeznaczona jest na „Caritas” diecezjalną.
  3. W piątek Droga krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci a dla dorosłych o godz. 17.15.
    W tym dniu także będziemy się modlić na nowennie do św. Józefa po drodze krzyżowej dla dorosłych.
  4. W piątek zapraszamy również młodzież klas ósmych przygotowującą się Sakramentu Bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
  5. Pierwsza Droga Krzyżowa Stacyjna będzie miała miejsce w Katedrze w piątek o godz. 17.00.
  6. W najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30 i zaprasza Grupa modlitewna św. Ojca Pio. Natomiast o godz. 17.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  7. W związku z obecną sytuacją epidemii, Kuria Diecezjalna organizuje kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie diecezjalnej (www.diecezjasandomierska.pl) do 24 lutego br. Kurs rozpocznie się 27 lutego o godz. 20.00. Na zakończenie kursu 10 kwietnia w Katedrze sandomierskiej odbędzie się dzień skupienia dla uczestników kursu, podczas którego nastąpi rozdanie świadectw jego ukończenia.
  8. W obecnej sytuacji stawiamy sobie wiele pytań na temat przeżywania naszej wiary. W związku z tym, zapraszamy wszystkich chętnych na katechezy przeznaczone dla mieszkańców Sandomierza i okolic. Katechezy te będą się odbywać we wtorki i piątki Wielkiego Postu, o godz. 19.30, przy kościele Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Pierwsze spotkanie w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej. Katechezy prowadzić będzie Wspólnota Neokatechumenalna.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2021 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd