II NIEDZIELA ADWENTU

„Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy”.

  1. Każdego dnia modlimy się na Mszach świętych roratnich o godz. 6.30. Poprzedzają je Godzinki ku czci NMP o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci jak i wszystkich chętnych do ubogacenia przeżywania adwentu poprzez włączenie się w oczekiwanie na Boże Narodzenie wraz z Maryją Matką naszego Zbawiciela.
  2. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  4. W sobotę, jak każdego 12. dnia miesiąca będziemy modlić się przez wstawiennictwo bł. księdza Antoniego Rewery. Zostanie od tego dnia wystawiony kosz na dary dla potrzebujących wsparcia z naszej parafii.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po Eucharystii zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół WSD.
  6. Dziękujemy za ufundowanie pelerynek Maryjnych dla ministrantów. Bóg zapłać.
  7. Dziękujemy za pomoc i wsparcie finansowe paczek "Mikołajkowych" dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie naszej parafii. Bóg zapłać.
  8. W ubiegłą niedzielę zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będziemy się nimi przełamywać i składać życzenia podczas wieczerzy wigilijnej. Można je nabywać u Sióstr pracujących w naszej parafii.
  9. Nasz parafialny „Caritas” rozprowadza świece wigilijne, świecę tę zapalimy na wigilijnym stole, a w czasie świąt odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych będziemy mogli zostawić ją na znak naszej wspólnoty z nimi.
  10. W całej Polsce od 7 do 16 grudnia będzie odprawiana nowenna do św. Andrzeja Boboli o ustanie epidemii. W naszej diecezji transmisja nowenny online będzie przez stronę diecezjalną z kościoła parafialnego w Gorzycach oraz w Dwikozach.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2021 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Our website is protected by DMC Firewall!