I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Ideał ten najpiękniej realizowała Maryja. Przygotowując się na to przyjście, postarajmy się wziąć udział w roratach, które będziemy sprawować w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzą je Godzinki ku czci NMP o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci jak i wszystkich chętnych. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Dzieci prosimy o przygotowanie i przynoszenie lampionów. Prosimy też, aby dzieci na każde roraty przynosiły wykonane przez siebie serduszka lub inne figurki z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz spełnionym dobrym uczynkiem. Pod koniec Mszy św. spośród serduszek będziemy losowali dziecko, które w danym dniu zabierze do domu figurkę Dzieciątka, Matki Bożej lub Aniołka.
 2. Od dziś przeżywmy Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na profilu Facebook Diecezji Sandomierskiej oraz kanale YouTube, każdego dnia o godz. 19.00, będzie transmisja Nowenny z kaplicy Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny. W tym czasie będziemy modlić się o zdrowie dla naszego biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, wszystkich chorych, a także o potrzebne siły dla służby zdrowia, która opiekuje się chorymi i walczy z pandemią. Wszystkich gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy w tej szczególnej intencji.
 3. We wtorek (8 grudnia) na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  - W piątek spowiedź od godz. 17.00. Na Msze św. i spotkanie po Eucharystii zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  - Chorych będziemy odwiedzać w sobotę od godz. 8.30.
  - W niedzielę na godz. 17.15 zapraszamy Koła Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic i na modlitwę różańcową o godz. 17.30.
 5. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będziemy się nimi przełamywać i składać życzenia podczas wieczerzy wigilijnej. Można je nabywać u Sióstr pracujących w naszej parafii.
 6. Nasz parafialny „Caritas” rozprowadza świece wigilijne. Świecę tę zapalimy na wigilijnym stole, a w czasie świąt odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych będziemy mogli zostawić ją na znak naszej wspólnoty z nimi.
 7. Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszej świątyni. Zapewne wszyscy wiemy z jakimi kosztami to się łączy. Z tej to racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na miarę swoich możliwości. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy płytę pt. „Oddanie 33”. Są na niej zapisane ogólnopolskie rekolekcje przygotowujące do oddania Jezusowi przez Maryję. Zachęcamy do lektury jak też do wykorzystania oferowanych rekolekcji na czas Adwentu.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2021 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Our website is protected by DMC Firewall!