XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego Kościoła. Jest to okazja do wyrażania Bogu wdzięczności za świątynię w której się modlimy, jak też do modlitwy za całą wspólnotę parafialną.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych będzie następujący: 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 – Msza św. na Cmentarzu Katedralnym i wieczorem o godz. 18.00. Msze święte 1 listopada na cmentarzach sandomierskich będą o godz. 12.30 na cmentarzu „Krukowskim” a o 14.00 na cmentarzu „Świętopawelskim”.
 3. W piątek we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 udamy się z procesją na Cmentarz Katedralny. Na Cmentarzu Komunalnym modlitwa za zmarłych rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w kościele Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata a po niej ok. godz. 13.00 będzie odmawiany różaniec na cmentarzu.
 4. 2 listopada rozpoczniemy miesięczną modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach. W tym dniu różaniec rozpocznie się o godz. 17.00. Nie będzie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny. Warunki jakie trzeba spełnić to:
  - Stan łaski uświęcającej,
  - Przyjęcie Komunii świętej,
  - Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Świętego,
  - Odwiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Natomiast chorych będziemy odwiedzać w sobotę od godz. 8.30. W niedzielę na zmianę tajemnic o godz. 17.15 zapraszamy Koła Różańcowe.
 7. Dziękujemy za składane ofiary na wywóz śmieci z Cmentarza Katedralnego. Tradycyjnie, jak co roku jest prowadzona kwesta na rzecz odnowy zabytkowych pomników na cmentarzach sandomierskich. Członkowie Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Katedralnego wraz z Wolontariuszami zbierają datki pieniężne pozwalające prowadzić prace konserwatorskie.
 8. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych poprzez polecanie ich w wypominkach – tak jednorazowych jak i całorocznych.
 9. Grupa Neokatechumenalna zaprasza w poniedziałki i czwartki o godz. 18.30 na katechezy dla dorosłych i młodzieży, które mają na celu pogłębienie wiary.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2019 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is a Joomla Security extension!