XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych i nabożeństwo różańcowe.  Natomiast w przyszłą Niedzielę na Mszę św. o 8.30 zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Sandomierzu, a na Mszy św. o godz. 11.15 będzie poświęcenie tornistrów.
  2. Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. zostanie przeprowadzona akcja sprzedaży pierniczków pieczonych przez Siostry w klasztornej kuchni. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzony przez Siostry Służebniczki w Tarnobrzegu - Mokrzyszowie. W domu tym na co dzień przebywa 67 Mieszkańców z różnym stopniem niepełnosprawności od 5-65 lat potrzebujących całkowitej opieki. W akcji tej brać będą udział – Siostry oraz Mieszkańcy w/w Domu, serdecznie zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji. 
  3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza święta dziękczynna za wakacje z prośbą o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli o godz. 8.00 dla szkół ponadgimnazjalnych i PSP Nr 1. Natomiast PSP Nr 2 Mszę św. ma o godz. 9.00.
  4. Zbiórka kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów w środę o godz. 18.30. „Oaza” ma swoje spotkania w piątek o 18.30 po Mszy św. Natomiast próby scholii młodszej w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek po Mszy św. wieczorowej. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 11.15. W szczególny sposób zachęcamy dzieci i młodzież, która w tym roku przygotowuje się do przyjęcia sakramentów Eucharystii i Bierzmowania o włączenie się w życie parafii i istniejących grup duszpasterskich, by w ten sposób umacniać i ożywiać wspólnie przeżywaną łączność z Chrystusem.
  5. W sobotę zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Scholę młodszą i starszą oraz wszystkich którzy chcieliby przyłączyć się do grup w naszej wspólnocie a także rodziców na wspólne ognisko, które odbędzie się na terenie Domu Rekolekcyjnego o godz. 14.00.
  6. Zachęcamy do wzięcia udziału w XIV Pieszej Pielgrzymce z Sandomierza do Sulisławic, która wyrusza w czwartek – 7 września po Mszy św. w Bazylice Katedralnej o godz. 7.30. Zapisy pielgrzymów w dniu wyjścia przy katedrze lub w trakcie pielgrzymki.
  7. Seminarium Duchowne w Sandomierzu informuje wszystkich, którzy mają pragnienie służenia Chrystusowi jako kapłani oraz uzyskali świadectwo maturalne, że do dnia 11 września br. prowadzona jest rekrutacja na pierwszy rok studiów. Wszelkie potrzebne informacje uzyskać można osobiście w seminarium lub na stronie internetowej.
  8. W poniedziałek - 13 sierpnia - została oddana do renowacji obudowa tabernakulum tzw. szafa. Zakończyliśmy pierwsze prace na Cmentarzu Katedralnym. Wyremontowany został kolejny odcinek muru od ul. Żeromskiego. W niektórych miejscach zostaną jeszcze odtworzone alejki.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd