NIEDZIELA PALMOWA

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. prowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz Państwa Lipińskich
  z ul. Zamiejskiej, którzy stracili swój dom i dorobek życia podczas wybuchu gazu. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych współparafian.
 2. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień Wielkiego Postu. Wielki Tydzień przygotuje nas bezpośrednio do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Triduum Paschalne będzie przebiegało w naszej parafii w następującym porządku:

- w Wielki Czwartek w Katedrze o godz. 10.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św. Krzyżma, w czasie której zostaną poświęcone oleje święte do Sakramentu Chrztu i Bierzmowania oraz Sakramentu chorych. Po południu w naszej świątyni o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie zostanie przeniesiony do ciemnicy, gdzie do godz. 22.00 trwać będzie adoracja. Wznowienie o godz. 7.00.

- w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. i obowiązuje w tym dniu post ścisły. 
O godz. 17.00 Droga Krzyżowa rozpoczynająca liturgię Męki Pańskiej. Po niej adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W kościele Świętego Ducha przez całą noc będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty.

- Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę co pół godziny od 8.30 do 12.30.

Liturgia Światła rozpoczynająca Święta - Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 18.00.
- Rezurekcja w Niedzielę o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00.

 1. W środę jak każdego 12-ego dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za wstawiennictwem bł. Ks. Antoniego Rewery.
 2. Na czas Wielkiego Postu jest wystawiony przy ołtarzu bł. ks. Antoniego Rewery kosz na dary świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Także nasz parafialny „Caritas” rozprowadza Baranki Wielkanocne – uzyskane w ten sposób środki przeznaczone będą na pomoc osobom chorym i starszym
 3. Ofiary składane w Wielki Piątek przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. Taca z Poniedziałku Wielkanocnego będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Dziękujemy Paniom z grupy modlitewnej Intronizacji NSPJ oraz starszej scholii za przygotowanie
  i poprowadzenie Sandomierskiej Stacyjnej Drogi Krzyżowej w naszym kościele.
 5. Zaproszenia:
 • Caritas Diecezji Sandomierskiej zaprasza na dzień otwarty stacji opieki w Sandomierzu w dniu 23 kwietnia (sobota) w godz. od 9.00 do 12.00. 
 • Zespół Artystyczny przy Klubie Nauczyciela oraz męska sekcja Chóru Katedralnego w Sandomierzu zapraszają na Misterium Męki Pańskiej w Katedrze w środę (12.04.2017 r.) o godz. 16.30.
 • Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl muzyczny pt. „Popiełuszko – Apostoł Odwagi”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00 w Domu Katolickim. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia bezpośrednio przed koncertem.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
DMC Firewall is a Joomla Security extension!