IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. W czwartek będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Niech na naszych stołach będą potrawy bezmięsne, niech nie zabraknie wspólnej modlitwy i łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. O północy zostanie odprawiona Pasterka podczas której będziemy modlić za całą wspólnotę parafialną. Modlitwę tę poprzedzi rozpoczynające się o 23.00 wspólne czuwanie przy żłóbku.
  2. Porządek Mszy świętych w Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt – czyli w św. Szczepana taki jak w każdą niedzielę. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia a taca ze św. Szczepana będzie przeznaczona na WSD w Sandomierzu.
  3. Jak każdego 25. dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 w Boże Narodzenie będziemy się modlić w intencji obrony życia.
  4. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Miejscem spotkania będzie nasz kościół. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
  5. Na początku adwentu zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będziemy się nimi przełamywać i składać życzenia podczas wieczerzy wigilijnej. Można je nabywać u Sióstr pracujących w naszej parafii.
  6. Nasz parafialny „Caritas” rozprowadza świece wigilijne, świecę tę zapalimy na wigilijnym stole, a w czasie świąt odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych będziemy mogli zostawić ją na znak naszej wspólnoty z nimi.
  7. Kuria Diecezjalna i Caritas zachęcają do włączenia się w akcję pomocy świątecznej dla mieszkańców placówek opiekuńczych z terenu naszej Diecezji. Osoby pragnące dołączyć się do akcji proszone są o zakup nowych rzeczy takich jak kołdry, poduszki, koce, pościel, czapki, rękawiczki, skarpety. Dary można złożyć w siedzibie Caritas przy ulicy Opatowskiej do 23 grudnia.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2021 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Our website is protected by DMC Firewall!