I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Ideał ten najpiękniej realizowała Maryja. Przygotowując się na to przyjście, postarajmy się wziąć udział w roratach, które będziemy sprawować w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzą je Godzinki ku czci NMP o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci jak i wszystkich chętnych. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Dzieci prosimy o przygotowanie i przynoszenie lampionów i dzwoneczków. Prosimy też, aby dzieci na każde roraty przynosiły wykonane przez siebie serduszka lub inne figurki z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz spełnionym dobrym uczynkiem. Pod koniec Mszy św. spośród serduszek będziemy losowali dziecko, które w danym dniu zabierze do domu figurkę Dzieciątka, Matki Bożej lub Aniołka.
  2. Dzisiaj na godz. 17.15 zapraszamy Koła Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic i na modlitwę różańcową o godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry, żyjącego na przełomie III i IV w. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Natomiast na Msze św. i spotkanie po Eucharystii zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  4. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz.: 7.00, 10.00 i 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po Eucharystii zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół WSD. Natomiast na Mszy św. o godz. 11.15 będzie miało miejsce poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  6. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będziemy się nimi przełamywać i składać życzenia podczas wieczerzy wigilijnej. Można je nabywać u Sióstr pracujących w naszej parafii.
  7. Nasz parafialny „Caritas” rozprowadza świece wigilijne. Świecę tę zapalimy na wigilijnym stole, a w czasie świąt odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych będziemy mogli zostawić ją na znak naszej wspólnoty z nimi.
  8. Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszej świątyni. Zapewne wszyscy wiemy z jakimi kosztami to się łączy. Z tej to racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na miarę swoich możliwości. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Od 5 do 7 grudnia przeżywamy Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła od środy do piątku uroczyste nieszpory o godz. 17.00. W sobotę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny po południu o godz. 16.30 spotkanie modlitewne na sandomierskim Rynku przy figurze Matki Bożej, a po nim o godz. 17.00 w kościele seminaryjnym śpiew Akatystu. Serdecznie zapraszamy.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2019 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!