I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Ideał ten najpiękniej realizowała Maryja. Przygotowując się na to przyjście, postarajmy się wziąć udział w roratach, które będziemy sprawować w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzą je Godzinki ku czci NMP o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci jak i wszystkich chętnych. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Dzieci prosimy o przygotowanie i przynoszenie lampionów i dzwoneczków. Prosimy też, aby dzieci na każde roraty przynosiły wykonane przez siebie serduszka lub inne figurki z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz spełnionym dobrym uczynkiem. Pod koniec Mszy św. spośród serduszek będziemy losowali dziecko, które w danym dniu zabierze do domu figurkę Dzieciątka, Matki Bożej lub Aniołka.
  2. Dzisiaj na godz. 17.15 zapraszamy Koła Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic i na modlitwę różańcową o godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry, żyjącego na przełomie III i IV w. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Natomiast na Msze św. i spotkanie po Eucharystii zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  4. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz.: 7.00, 10.00 i 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po Eucharystii zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół WSD. Natomiast na Mszy św. o godz. 11.15 będzie miało miejsce poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  6. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będziemy się nimi przełamywać i składać życzenia podczas wieczerzy wigilijnej. Można je nabywać u Sióstr pracujących w naszej parafii.
  7. Nasz parafialny „Caritas” rozprowadza świece wigilijne. Świecę tę zapalimy na wigilijnym stole, a w czasie świąt odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych będziemy mogli zostawić ją na znak naszej wspólnoty z nimi.
  8. Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszej świątyni. Zapewne wszyscy wiemy z jakimi kosztami to się łączy. Z tej to racji zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na miarę swoich możliwości. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Od 5 do 7 grudnia przeżywamy Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła od środy do piątku uroczyste nieszpory o godz. 17.00. W sobotę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny po południu o godz. 16.30 spotkanie modlitewne na sandomierskim Rynku przy figurze Matki Bożej, a po nim o godz. 17.00 w kościele seminaryjnym śpiew Akatystu. Serdecznie zapraszamy.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2019 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!