VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej
  2. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po Eucharystii zaprasza grupa modlitewna św. Ojca Pio.
  3. Jutro, jak każdego 12-go dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić przez wstawiennictwo bł. ks. Antoniego Rewery. 
  4. W Środę Popielcową, 14 lutego zaczynamy okres liturgiczny zwany Wielkim Postem, który ma na celu przygotowanie wiernych do obchodów Paschy (Świąt Wielkanocnych). Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły: jakościowy (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i ilościowy (tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze). Prawem o poście jakościowym związani są wszyscy powyżej 14. roku życia, a post ścisły zachowują osoby pełnoletnie, do 60. roku życia. Taca z tego dnia przeznaczona jest na „Caritas” diecezjalną.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00. Pierwsza Sandomierska Droga Stacyjna w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w piątek o godz. 17.00.
  6. Jubileusz Służby Zdrowia z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej obchodzić będziemy w dniu 17 lutego, czyli w najbliższą sobotę. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki na Mszę św. o godz. 10.00 w kościele pw. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata. Po Mszy świętej konferencja w Domu Księży Pallotynów połączoną z promocją Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia.
  7. Biorąc pod uwagę potrzeby Diecezji Kuria Diecezjalna w Sandomierzu ogłasza nabór na podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla sióstr zakonnych i osób świeckich. Więcej informacji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2018 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
Our website is protected by DMC Firewall!